Apskritojo stalo diskusijos apie institucinės globos pertvarką dalyviai iš susitikimo gavo daugiau negu tikėjosi
Alytaus globos centre įvyko neeilinis susitikimas. Daiva Jermalienė, institucinės globos pertvarkos procesų ekspertė Alytaus regione, taip pat Vilkaviškio rajone, Marijampolės mieste ir Kalvarijoje pakvietė kolegas iš įvairių globos įstaigų į susitikimą, pavadintą „Pietų Lietuvos globos centrų darbuotojų apskritojo stalo diskusija“.
Pasak ekspertės D. Jermalienės, diskusija būtina: „Mes turime pasidalinti globos centrų gerąja patirtimi ir privalome atrasti būdus kylančioms problemoms spręsti.“
Diskusijos virė, buvo dalinamasi patirtimi, aptariama, kaip būtų galima dar rezultatyviau dirbti. Rūpimi klausimai dėl efektyvesnio darbo gvildenti kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) atstovėmis. Į diskusiją įsijungė ne tik globos įstaigų, socialinių paslaugų centrų, Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų, globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistai, bet ir SADM bei VVTAĮT darbuotojai.
„Visų pirma, aš manau, kad svarbiausia – bendradarbiavimas. Esu labai dėkinga regiono koordinatorei Daivai už iniciatyvą susitikti. Tik bendradarbiavimas leidžia mums kartu spręsti problemas, kartu dirbti ir kartu padėti vaikui ir šeimai“, – kalbėjo VVTAĮT Įvaikinimo ir globos skyriaus patarėja Rūta Pabedinskienė.
Susitikimo metu aptarti ne tik rūpimi klausimai, bet ir pasidžiaugta savo darbo pasiekimais.
„Užtikrindama budinčių globotojų paslaugų plėtrą, pagalbą jiems bei vaikams, kurie auga jų šeimose, mūsų įstaiga kartu su partneriais – Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba, Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namais, VšĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centru – dalyvavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM organizuotame konkurse „Bandomosios budinčių globotojų veiklos užtikrinimo paslaugų pirkimas“ ir šiuo metu paslaugos teikiamos 4 budintiems globotojams bei jų prižiūrimiems vaikams“, – patirtimi dalijosi Asta Klimienė, Marijampolės socialinės pagalbos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui. Pasak jos, tai puikus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos projektas, kurio dėka atsiranda galimybė budintiems globotojams suteikti nemažai mokamų, būtinų paslaugų.
„Iš susitikimo gavau daugiau negu tikėjausi. Tikslas buvo išgirsti klausimus, problemas. Man labai svarbūs susitikimai su praktikais dėl to, kad tada galima suprasti kuo iš tikrųjų žmonės gyvena. Mano tikslas buvo išgirsti juos ir aš jį pasiekiau“, – apie susitikimą kalbėjo Gintarė Urbonienė, SADM Socialinių paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija