Apsaugoto būsto gyventojos padeda tvarkyti ir gražinti Pakruojo miestą
Pakruojyje prasidėjo kasmetinis pavasarinis tvarkymas. „Tikimės kuo greičiau apsitvarkyti, kad atėjus šiltesniems orams tiek pakruojiečiai, tiek atvažiuojantys galėtų džiaugtis gražiu, švariu ir tvarkingu miestu“, – sako miesto seniūnas Svajūnas Miknevičius. Jį liūdina, kad tokio pobūdžio darbams turi tik vieną etatą, tačiau džiugina, kad šį pavasarį į pagalbą ateina savanoriai.
Vienos iš savanorių – apsaugoto būsto gyventojos Eglė ir Sonata. Merginoms susirasti darbą padėjo Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro socialinė darbuotoja Ema Stankevičienė. Ji pasakoja, kad Užimtumo tarnyba jos globotiniams, kurių keturi gyvena Pakruojo mieste apsaugotame būste, negalėjo nieko pasiūlyti. Negelbėjo ir darbo paieškos privačiose įstaigose.
Tada E. Stankevičienė kreipėsi į seniūną S. Miknevičių, kuris sutiko pagelbėti jaunoms merginoms, bet apgailestavo, kad neturi galimybės įdarbinti net ir nepilnam etatui – lėšos aplinkos tvarkymui yra sumažėjusios.
Kovo pabaigoje apsaugoto būsto gyventojos pasirašė savanoriškos veiklos sutartis su Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Pakruojo seniūnu S. Miknevičiumi. Sutartis Eglei ir Sonatai leido prisijungti prie Pakruojo miesto gėlynų ir želdinių tvarkytojų.
Nauja savo globotinių veikla džiaugiasi ir E. Stankevičienė. Pasak jos, stereotipai, kad intelekto sutrikimų turintys žmonės negali būti savarankiški ir kad negali būti naudingi dirbdami pagal savo sugebėjimus, nėra amžini. Socialinė darbuotoja tikisi, kad vis daugiau darbdavių į savo kolektyvus priims šiuos žmones.
Laikraščio „Auksinė varpa“ inf.
Apsaugoto būsto gyventojos Eglė ir Sonata. Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro archyvo nuotr.