Alytuje žmonių gerumas kuria kitokią vaikų ateitį
Alytaus mieste yra penki socialiniai globėjai, kurie globoja dvylika tėvų globos netekusių vaikų. Anot Alytaus vaikų globos namų Socialinių programų koordinatorės ir GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programos) mokytojos Daivos Žemaitaitytės, vaikai daug geriau jaučiasi gyvendami šeimose kartu su globėjais, nes jie suteikia tai, ko vaikams labiausiai trūksta – meilės, šilumos ir dėmesio.
Alytuje pirmosios tėvų globos netekusius vaikus globoti ėmėsi Aldona ir Judita. Jos tėvų globos netekusių vaikų gerove rūpinasi jau daugybę metų.
Aldona dešimt metų globoja dvi mergaites. Kaip socialinė globėja ji globojo ir dar tris vaikus.
Judita 23 metus dirbo Alytaus kūdikių namuose. Anksčiau moteris globojo dvi mergaites, dabar globoja vieną mergaitę.
Dar kitoje socialinių globėjų šeimoje gyvena trys vaikai. Per globėjų ir įtėvių susitikimus globėjai dalinasi savo patirtimi. Pasak D.Žemaitaitytės, tėvai, globojantys tris vaikus, džiaugiasi meile ir šiluma, kurią suteikia vaikai. O ir vaikų gyvenimas ženkliai pagerėja, kai jie gyvena šeimoje.
Kodėl vaikų namai yra vadinami vaikų namais? Ne dėl to, kad ten trūksta maisto, gyvenimiškų patogumų, žaislų. Visko ten yra, tačiau ten nėra vaikams labiausiai stingančių dalykų: meilės, rūpesčio, dėmesio. Vaikų namuose žmonės nuolatos keičiasi, todėl vaikai nejaučia stabilios atramos. Socialinių globėjų šeimose vaikai gauna individualų dėmesį.
Tėvų netektis labai paveikia vaikų gyvenimus. Jų savivertė tampa labai žema. Pasak D.Žemaitaitytės, labai sunku tėvų globos netekusiems vaikams išugdyti pasitikėjimą savimi, bet skiriant jiems pakankami dėmesio, bendradarbiaujant su mokyklų mokytojais vaikų gyvenimai keičiasi.