Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„DRAUGYSTĖ VEŽA“ PRADEDA TURĄ PER LIETUVĄ IR KVIEČIA Į PATIRTINIUS SUSITIKIMUS „STIPRYBĖ TAVYJE“

Gerųjų patirčių ir sėkmės istorijų įkvėpta socialinio projekto „Draugystė veža“ sumanytoja ir puoselėtoja, TV laidų prodiuserė ir vedėja Žydrė Gedrimaitė bei jos komanda nesustoja – kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuoja mėnesio turą per Lietuvą „Stiprybė tavyje“.

Dar 2016 m., po susitikimo Lietuvoje su milijonus širdžių pasaulyje užkariavusiu, rankų ir kojų neturinčiu garsiuoju australu Niku Vujičičiumi, Žydrės galvoje sukirbėjo mintis: „O kodėl mums nepamėginus surengti tokių susitikimų su savo, lietuviškaisiais, bet ne mažiau įspūdingais „nikais“?!

Šitam skubančiam, lekiančiam pasauly nuolat girdime patarimus: „Pamirškite praeities nuoskaudas, nesigraužkite dėl to, kas bus, gyvenkite čia ir dabar. Darykite tai, ką jaučiate, ko norite, bet, svarbiausia, ką galite.“ Viskas atrodo labai paprasta, bet kodėl niekaip nepavyksta? O čia pat, šalia mūsų, gyvena žmonės, iš kurių kažkas atimta, bet duota daug daugiau. Labai stiprūs ir valingi žmonės.

Tik ar mes juos žinom? Ir gyvena jie vadovaudamiesi išvardintais principais. Tai gal galėtų ir su mumis pasidalinti savo gyvąja patirtimi? Yra sakoma, kad jei kažko labai nuoširdžiai trokšti, tai ir išsipildo. Būtent taip nutiko Žydrei – mažytė mintis išaugo į didelę idėją, o vėliau – ir į visiškai realų turą per Lietuvą „Stiprybė tavyje“.

„Turas, iš tikrųjų, turėjo įvykti kovo mėnesį, tačiau „karūnuotasis“ virusas pakoregavo planus. Bet juk „nėr to blogo, kas neišeitų į gera“ – priverstinė pertrauka padėjo išgryninti šio turo svarbiausius tikslus. „Draugystė veža“ skaičiuoja jau šeštuosius metus.

Labai džiaugiuosi, kad „pirmųjų kartų“ projektas išpopuliarėjo ir pasiekė savo tikslą – tapo svarbus visiems žmonėms, ne tik neįgaliesiems. Neįkainojama patirtis ir pasiekti rezultatai paskatino paieškoti dar kitokių formų bei galimybių artimiau supažindinti visuomenę su negalią turinčiais žmonėmis ir parodyti, kad jie nėra išskirtiniai ar kitokie.

Bendravimas su šiais ypatingais žmonėmis tebeaugina ir mane kaip žmogų. Nes kiekvienas sutiktas yra mokytojas, kiekvienas susitikęs yra mokinys. Todėl ir norime įkvepiančiai paskleisti šią žinią plačiojoje auditorijoje, dar labiau išplėsti tolerancijos ribas, sumažinti atskirtį tarp negalią turinčiųjų ir neturinčių, pabrėžti galias, o ne negalias.

Bet, svarbiausia, „Draugystė veža“ dabar yra drąsi, veržli ir stipri bendruomenė. Norime būti pavyzdys kitoms bendruomenėms, paskatinti burtis, nes tikrai bendrystei nesvarbus amžius, lytis, ūgis ar kiti dalykai. Ir mes esame tvirtai įsitikinę, kad tas nematomas, tarp žmonių užgimęs dvasinis ryšys įveikia kliūtis, griauna sienas, laužo stereotipus, išsprendžia visas problemas“, – mintimis dalijasi Žydrė.

Todėl „Draugystė veža“ komanda nuoširdžiai kviečia atvykti į motyvuojančius ir nepamirštamus „Stiprybė tavyje“ susitikimus, kurie vyks rugsėjo 15–spalio 15 d. septyniuose Lietuvos miestuose – Alytuje, Tauragėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Rokiškyje, Raseiniuose, Utenoje.

Susitikimuose savo asmeninėmis, unikaliomis istorijomis dalinsis ir auditoriją „kaitins“ projekto senbuviai – įdomūs, įvairialypę patirtį sukaupę, turiningai ir pozityviai į gyvenimą žvelgiantys žmonės. Nuoširdžiai, atvirai apie savo skausmus ir džiaugsmus, apie nuopuolius ir pakilimus, praradimus ir atradimus.

Apie tai, kas padėjo nepalūžti, pastūmėjo veikti, keistis ir siekti savo tikslų pasakos: vežimėliu judanti, tačiau aktyviai sportuojanti, vaidinanti profesionaliojoje scenoje, atkakli ir nepaprastai tvirta Aistė Krušinskaitė, nereginti nuo ankstyvos vaikystės, tačiau visomis gyvenimo spalvomis besimėgaujanti, veiklioji Irma Jokštytė, mažytė ūgiu, tačiau „didelė“ savo asmeninėmis savybėmis ir gebėjimais Reda Aurylaitė, mažais žingsneliais vaikštanti, tačiau plačia šypsena pasipuošusi, jau antrus metus „kremtanti doktorantūros mokslus“ ir visur spėjanti Irmina Beneševičiūtė, nešiojanti kojos protezą, tačiau labai tvirtai „ant kojų stovinti“, svajones pildanti laiminga moteris ir mama Roberta Orlauskaitė, linksma, optimizmu trykštanti, gyvenimu patenkinta žemaūgė Sandra Ragaišytė, begaline meile pasauliui žavinti neregė Vaida Butautaitė, įtraukianti ir dinamiška „Spanguolės dirbtuvėlių“ komanda (trapi kūnu, bet itin stipri siela, empatiškoji Rūta Kupčinskaitė, jos vyras ir dirbtuvėlių „galva“ Tadas Bartaševičius, Rūtos ir Tado mintis realizuojanti, kūrybiškoji Dovilė Kriukelytė), savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ įkūrėja, rūpestingoji Snieguolė Butrimavičienė ir jos globotinės Jolanta Raulinaitytė bei Reda Tiškutė, Kauno bendruomenės „Arka“ nuoširdžioji, energingoji socialinė darbuotoja Ernesta Mikėnaitė bei jos kompanija: Erika Ambrazevičiūtė, Mantas Karpavičius, Edita Daugėlaitė, Gedvidas Misevičius, Daiva Šermukšnienė.

Susitikimų metu turėsite galimybę dalyvauti patirtiniuose mokymuose, taip pat sužinosite, kas yra socialinės dirbtuvės, apsaugotas būstas, kuo ypatinga būtis grupinio gyvenimo namuose, bus diskutuojama apie aktualiausias regiono bendruomenės problemas.

Be to, jūsų laukia ir labai linksmas įvykis – galėsite padėti išrinkti vardą kartu su „Draugystės veža“ dalyviais keliaujančiu, mašinose ant saugos diržų patogiai įsitaisiusiu ir projekto simboliu tapusiu katinėliu, kurį sukūrė ir pasiuvo išradingoji Rūtelė iš „Spanguolės dirbtuvėlių“.

Visi turo susitikimai – nemokami. Norinčius dalyvauti renginyje kviečiame iš anksto registruotis. Daugiau informacijos rasite čia.

Renginio organizatoriai įsipareigoja laikytis visų saugumo rekomendacijų bei reikalavimų (dėl COVID-19).