Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Įdarbinimo su pagalba paslauga – raktas į sėkmingą įsidarbinimą

VšĮ „Rastis“ teikia įdarbinimo su pagalba paslaugas žmonėms, turintiems psichosocialinę ar intelekto negalią, kuriems nustatytas nuo 20 iki 55 proc. darbingumo lygis. Šiomis paslaugomis siekiama padėti asmeniui susirasti apmokamą, jo gebėjimus ir lūkesčius atitinkančią darbo vietą bei sėkmingai įsitvirtinti atviroje darbo rinkoje gaunant įdarbinimo su pagalba specialisto paramą.

Dėl menkos darbinės patirties, nepasitikėjimo savimi, darbo rinkos galimybių nežinojimo, žmonėms, turintiems intelekto ar psichosocialinę negalią, yra suteikiama individuali pagalba. Įdarbinimo specialistas atlieka įgūdžių vertinimą, sudaro individualų įdarbinimo su pagalba paslaugų teikimo planą, ugdo socialinius ir darbinius įgūdžius, motyvuoja. Tam, kad žmogui būtų lengviau įsivaizduoti, kokio darbo jis norėtų, yra organizuojama praktika realioje darbo vietoje. Tai puiki proga įvertinti dalyvio motyvaciją bei pasirengimą darbui.

Pagalba yra teikiama ir įsidarbinus – aptariami darbe iškilę sunkumai, ieškomi įvairūs būdai juos spręsti.  

Prieš beveik metus VšĮ „Rastis“ įdarbinimo su pagalba paslauga pasinaudojusi Daiva (vardas pakeistas) sutiko pasidalinti savo asmenine patirtimi. Moteris teigia, kad ši paslauga jai padėjo atrasti, kokį darbą ji norėtų dirbti bei padėjo išvengti papildomo streso.

Kaip nusprendėte pasinaudoti įdarbinimo su pagalba paslauga, iš kur apie ją sužinojote?

Lankiausi VšĮ „Rastis“, kur man buvo teikiamos psichosocialinės reabilitacijos paslaugos. Kadangi planavau įsidarbinti, įstaigos darbuotojos man pasiūlė pasinaudoti šia paslauga ir daugiau apie ją papasakojo. Nusprendžiau, kad tai bus puiki pagalba ieškant darbo, nes darbo paieška visada yra susijusi su papildomu stresu, o aš norėjau streso išvengti arba jį kuo daugiau sumažinti.

Kuo šiuo metu dirbate?

Šiuo metu dirbu pakuotoja. Pakuoju internetinės parduotuvės užsakymus.

Kaip padėjo įdarbinimo su pagalba paslaugą teikiantys specialistai? 

Su specialistais mes daug kalbėjom apie tai, koks darbas man tiktų, kokio pobūdžio jis turėtų būti, kad galėčiau ilgą laiką dirbti. Taip pat tai turėjo būti darbas, kuris nebūtų per sunkus, kuris man patiktų ir kad jame būtų kuo mažiau streso. Specialistė man atrinkinėjo darbo skelbimus, mes juos aptarinėjome, aiškinomės, kas konkrečiame darbe man patiktų, o kas būtų per sudėtinga. Kartu su specialistės pagalba susikūrėme gyvenimo aprašymą, kurį paskui siunčiau darbdaviui.

Pasidalinkite, kaip sekėsi su darbo paieška, kaip pavyko jį rasti?  

Su įdarbinimo specialiste turėjome daug konsultacijų, kurių metu įgijau darbo paieškos įgūdžių. Šių įgūdžių dėka man pavyko rasti darbą per skelbimus internete. Pasisekė, nes greitai pamačiau man tinkančio darbo skelbimą, išsiunčiau gyvenimo aprašymą, nuėjau į pokalbį ir – gavau darbą.

Su kokiais sunkumais susiduriate darbe, o kas sekasi geriausiai? 

Darbas man patinka, viskas sekasi puikiai (šypsosi). Esu patenkinta tuo, kad darbas aiškus, konkretus. Užduotys yra pateikiamos suprantamai ir atlikti jas nėra sudėtinga, todėl galiu sakyti, kad tai darbas, kuriame mažai streso. Esu dėkinga centro specialistams už pagalbą išsiaiškinant dėl man tinkančio darbo pobūdžio.

Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas susiradus darbą?

Visų pirma atsirado pastovus užimtumas, finansinis stabilumas. Džiaugiuosi, kad galėjau realizuoti save bei pasijutau galinti būti naudinga kitiems.

Kiek laiko jums buvo teikiama įdarbinimo su pagalba paslauga?

Man ji buvo teikiama vienerius metus. Labai gerai, kad, man jau įsidarbinus, ši paslauga iš karto nebuvo nutraukta – specialistė psichologiškai padėjo atlaikyti pirmus mėnesius darbe, kol viskas buvo nauja.

Kokius pokyčius savyje pastebėjote per tą laiką, kai pradėjote dirbti? 

Tapau labiau savimi pasitikinti, atsirado gyvenimo džiaugsmas ir jėgų toliau kurti gyvenimą. Taipogi, atsirado daugiau optimizmo žvelgiant į ateitį.

Kokie Jūsų ateities planai? 

Ateityje planuoju dirbti toliau. Šiuo metu džiaugiuosi savo darbu, man jis patinka, tad keisti darbo neplanuoju.

NUOTRAUKA: asociatyvi iš Pexels.com

TEKSTAS: Institucinės globos pertvarkos.