Visagine duris atvėrė grupinio gyvenimo namai
Ši savaitė ypatinga Visagino socialinės globos namų gyventojams – nors dalis jų grupinio gyvenimo namuose apsigyveno dar gegužę, dabar, apsipratę naujuose namuose, pakvietė svečius įkurtuvių. Svarbu tai, kad čia jiems sudarytos sąlygos įgyti kuo saugiau savarankiškumo bei būti bendruomenėje.
Svečiai sutikti su dainomis, grupinio gyvenimo namų gyventojai aprodė jaukiai įrengtą šešių kambarių butą, papasakojo apie savo laisvalaikį ir pomėgius. Naujakurius pasveikino Visagino savivaldybės vadovai, institucinės globos pertvarkos ekspertai, kiti svečiai, namus palaimino Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus parapijos klebonas Vidmantas Rudokas.
Pasak sveikinimo žodį tarusios Visagino socialinės globos namų direktorės Vidos Meškėnienės, gyventojai su jauduliu laukė atvykstančių svečių – susitvarkė namų aplinką, pasiruošė vaišių. „Tokio pobūdžio – grupinio gyvenimo – namai Visagine yra pirmieji, juose apsigyveno šaunūs mūsų globos namų gyventojai. Pradžia neramino: kaip jie jausis naujoje vietoje, kaip juos priims kaimynai, visuomenė? Tačiau kol kas viskas klostosi puikiai. Gyventojams įkurtuvių proga noriu palinkėti sveikatos, sutarimo, rasti mieste įdomių veiklų, naujų pažinčių. Taip pat noriu padėkoti visuomet gyventojams pagalbos ranką ištiesiančioms darbuotojoms“, – kalbėjo direktorė.
Visagino socialinės globos namų administracija bei Visagino miesto valdžia kviečia visaginiečius būti tolerantiškiems ir priimti į bendruomenę grupinio gyvenimo namų gyventojus – juk kad ir kokią negalią žmogus turėtų, jis nori, kad aplinkiniai į jį žiūrėtų, kaip ir į kitus žmones.
Grupinio gyvenimo namai – svarbi institucinės globos pertvarkos dalis, padėsianti neįgaliesiems integruotis į bendruomenę, ugdyti socialinius įgūdžius ir gyventi visavertį gyvenimą. Tokio tipo namuose žmogui užtikrinama savarankiškumo, saviraiškos, tobulėjimo laisvė, sudaromos sąlygos dienos užimtumui ar darbinei veiklai.
Darbuotojai orientuoti į konkretų žmogų, jam padeda ne daugiau negu jam pačiam tikrai to reikia, skatindami siekti savarankiškumo, padėdami jam užmegzti socialinius ryšius, įgyti pasitikėjimo savimi. Pagalba teikiama tik tokiose srityse, kuriose jam jos tikrai reikia (pavyzdžiui, tvarkantis finansus, asmens higienos klausimais, vartojant medikamentus, įgyjant savitvarkos įgūdžių ir pan.). Svarbu, kad grupinio gyvenimo namai būtų orientuoti į asmens įgalinimą gyventi kiek įmanoma savarankiškiau bendruomenėje.
Visagino savivaldybės ir globos namų nuotraukos