Keičia ir savo, ir kitų gyvenimus
„Metų kaunietės 2021“ rinkimuose dalyvauja Snieguolė Butrimavičienė, visuomenininkė, VšĮ „Tapk laisvas“ direktorė, daugiau nei 20 metų besirūpinanti pagalba suaugusiems asmenims, turintiems in telekto ir psichosocialinę negalią. Šiuo metu kuria užimtumo centrą, kuriame minėtą negalią turintys žmonės galėtų prasmingai ir naudingai leisti laisvalaikį.
Ši veikli moteris įsitikinusi, kad reikia svajoti drąsiai. „Svajonės pildosi, jei tiki, kad esi stiprus siekti savo tikslų. Nesėkmės tik užgrūdina. Visada atsiras šalia žmonių, kurie palaikys, mylės ir padės“, – kalba S.Butrimavičienė, gimusi Palangoje, bet beveik visą gyvenimą praleidusi Kaune.
Jos kaip visuomenininkės istorija prasidėjo prieš dešimt metų, kai į šeimą priėmė intelekto negalią turinčią Jolantą iš tuometinių Vilijampolės socialinės globos namų. Socialine darbuotoja iki tol dirbusios Snieguolės žodžiais, tai buvo žingsnis, pakeitęs tiek jos, tiek jos šeimos gyvenimą.
„Gyvenimas su neįgaliu žmogumi yra daug sudėtingesnis ir įdomesnis. Gyvenant kartu supranti, kad reikia ieškoti sprendimų, kaip šiuos žmones įgalinti gyventi bendruomenėje, kaip bendruomenę pamažu pratinti juos priimti“, – sako S. Butrimavičienė.
Ilgainiui subūrė grupelę intelekto negalią turinčių jaunuolių, užaugusių globos institucijose. Kartu šventė, keliavo, svajojo apie gyvenimą nuosavuose namuose, apie tikrus darbus, galimybę gyventi kaip visi žmonės.
„2016 m. rudenį, pritarus vyrui Sauliui, pardavėme turėtas žemes, sodą, butą ir įsigijome didelį namą, kurio pirmame aukšte įkūrėme gyvenimo namus žmonėms, turintiems intelekto negalią. Taip gimė mūsų įstaiga „Tapk laisvas“, – sako Snieguolė.
Jos siekis – kad šie žmonės būtų laisvi visomis prasmėmis, kad turėtų pasirinkimą gyventi ir veikti. Šiuo metu namuose gyvena keturios merginos, užaugusios globos namuose. Snieguolė džiaugiasi, kad visos jos dirba atviroje darbo rinkoje, yra mylimos kolegų ir draugų.
Vėliau S. Butrimavičienė įkūrė socialines dirbtuves „Tapk laisvas“, ėmėsi pagalbos jaunuoliams, ieškantiems darbo, ėmė teikti asmeninio asistento paslaugas. „Užaugome kaip organizacija. Šiuo metu remontuojame ir tvarkome naujas patalpas dienos užimtumo centrui su socialinėmis dirbtuvėmis asmenims, turintiems intelekto negalią. Remontai tik prasidėjo, laukia dar daug iššūkių“, – sako S. Butrimavičienė.
Ji džiaugiasi, kad Lietuvoje jau vyksta globos įstaigų pertvarka. „Pradėjome konsultuoti pertvarkomų įstaigų darbuotojus, skaitome pranešimus konferencijose, seminaruose apie neįgaliųjų asmenų gyvenimo ypatumus bendruomenėje ir teikiamas naujas socialines paslaugas. Esame šios srities inovatoriai“, – kalba aktyvi moteris, patarianti nebijoti imtis pokyčių srityje, kurią išmanote.
Už kandidatę į „Metų kaunietės“ titulą galima balsuoti čia.
Kaunodiena.lt ir Institucinės globos pertvarkos projekto inf.