Su Belgijos atstovais dalintasi abiejų šalių deinstitucionalizacijos patirtimi
Šiauliuose, Socialinių inovacijų centre vykusiame prasidedančio šio centro ir Belgijos Leuven katalikiškojo universiteto bendradarbiavimo pirmajame susitikime Belgijos atstovė Noor Seghers pristatė, kaip Belgija šiuo metu tvarkosi su deinstitucionalizacija, kokia yra asmeninio asistento pagalbos svarba ir kaip Belgijos institucijos dirba negalią turinčių asmenų labui.
Universiteto atstovė pasidalijo įvairiomis idėjomis bei metodinėmis priemonėmis, kaip dirbti su nemotyvuotais klientais ir motyvuoti juos grįžti į darbo rinką, kaip padėti žmonėms su negalia įsilieti į darbinę aplinką bei kokios priemonės labiausiai veikia praktikoje pačioje Belgijoje.
Susitikime išgirsta nemažai užsienio gerosios praktikos pavyzdžių. Kartu pristatyti Lietuvos gerieji pavyzdžiai, diskutuota, kas institucinės globos pertvarkos metu keičiasi mūsų šalyje – apie tai susitikimo dalyviams pasakojo Šiaulių regiono pertvarkos procesų ekspertė Eglė Jurkutė.
Viešėdama Lietuvoje Noor Seghers kartu su Socialinių inovacijų centro darbuotojomis apsilankė Kuršėnuose įsikūrusiame dienos centre sutrikusio intelekto asmenims, kuriame bendrauta ne tik su darbuotojomis, bet ir su dienos centro klientais bei jų artimaisiais.
Socialinių inovacijų centro atstovai taip pat dėkoja Aukštelkės socialinės globos namų direktorei Janinai Baranauskaitei bei direktorės pavaduotojui socialiniams reikalams Laimonui Milinavičiui už galimybę tiesiogiai susipažinti su globos namų teikiamomis paslaugomis bei išgirsti, kaip sekasi teikti asmeninio asistento paslaugą, kartu su partneriais aptarti kylančius iššūkius ir ateities perspektyvas.
Pagal VšĮ „Socialinių inovacijų centras“ informaciją