Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bendruomeninių paslaugų žemėlapis: sužinokite, kur ir kokios

paslaugu zemelapisAtnaujinome bendruomeninių paslaugų, teikiamų įgyvendinant institucinės globos pertvarkos projektą, žemėlapį ir kviečiame juo naudotis.

Pasirinkę dominantį Lietuvos regioną, matysite to regiono paslaugų sąrašą, jų teikėjus bei kontaktinę informaciją, į ką kreiptis. Pateikiamos  tiek šiuo metu teikiamos, tiek anksčiau projekto rėmuose teiktos paslaugos.

Bendruomeninės paslaugos – tai alternatyvios institucinei globai įvairių formų ir rūšių, aukštos kokybės bendruomenėje teikiamos paslaugos, kurios užtikrina asmens galimybę gyventi bendruomenėje ir gauti joje specializuotą pagalbą, atitinkančią individualius jo ar šeimos poreikius, vaikui – augti šeimos aplinkoje, bei skatina paslaugos gavėjų savarankiškumą, visapusišką dalyvavimą bendruomenėje ir socialinę įtrauktį.

Institucinės globos pertvarkos projektas svarbus tuo, kad sudaro galimybę sukurti arba pritaikyti ir išbandyti Lietuvoje naujas paslaugas. Taip galima jas įvertinti, išanalizuoti, gauti grįžtamąjį ryšį, kaip jos veikia, ką reiktų tobulinti. Išbandžius praktikoje ir pasiteisinus, aktualu ieškoti galimybių toliau tokias paslaugas tęsti, bendradarbiaujant su savivalda. Tie, kurie būna išbandę paslaugas, jau gali savo patirtimi dalintis ir su kitais, būti ekspertais toje srityje. Svarbu ir tai, kad žmonės, kuriems reikia pagalbos, projekto metu jau gauna paslaugas, taigi gaunama reali nauda čia ir dabar.