Institucinės globos pertvarka įsibėgėja: planuojami konkretūs veiksmai
Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko pirmasis susitikimas su atrinktais, darbą pradedančiais regionų lygmens institucinės globos pertvarkos ekspertais, kurio metu aptartos planuojamos veiklos.
Konkurso būdu atrinkti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių pertvarkos procesų ekspertai, besispecializuojantys vaiko ir šeimos gerovės, neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų, pertvarkos klasterio kūrimo, darbuotojų mokymo srityse.
Šie ekspertai organizuos ir koordinuos pertvarkos procesus regione, bus atsakingi už institucinės globos pertvarkos klasterio kūrimą, tarpžinybinio bendradarbiavimo skatinimą, analizuos esamą padėtį regione bei savivaldybėse ir jas konsultuos.
Jie taip pat bendradarbiaus su ekspertais, rengsiančiais planus, domėsis vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių globos įstaigose gyvenančių žmonių gaunamų socialinių paslaugų situacija, kurs sąlygas naujoms paslaugoms ir jau teikiamų paslaugų plėtrai bei vykdys siekiamų rezultatų regione stebėseną.
Įgyvendinant pertvarką taip pat jau sukurta globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimo metodika, kuriami metodiniai dokumentų paketai, skirti globos įstaigose gyvenančių be tėvų globos likusių vaikų, proto ir ar psichikos negalią turinčių vaikų ir suaugusiųjų individualių planų sudarymui. Be to, prasidėjo globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo atestuotų socialinių darbuotojų parengimo darbui su ketinančiais globoti artimaisiais giminaičiais mokymai.
Nors šiuo metu aktyviai vykdomas pirmasis institucinės globos pertvarkos etapas – pasirengimas vykdyti pertvarką, – pirmųjų ketverių joje dalyvaujančių vaikų globos namų vaikai jau persikėlė į bendruomenę.
Institucinės globos pertvarka siekiama sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, neįgaliajam ar jo artimiesiems gauti individualias, pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui – augti šeimoje arba šeimai artimoje aplinkoje.
Susitikime dalyvavo ekspertai, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.
Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 266 8191, 266 4258.