Institucinės globos pertvarkos „traukinys” Utenos regione, nors lėtai, bet juda į priekį
Gegužės 31 d. Utenos rajono savivaldybės pasitarimų salėje rinkosi Utenos regiono, institucinės globos pertvarkos klasterio „Apskrito stalo” diskusijos dalyviai.
Susitikimo metu apžvelgtos Institucinės globos pertvarkos projekto veiklos ir su šio projektu susiję procesai Lietuvoje. Patirtimi apie Palydimąją globą, Socialinių globėjų veiklos užtikrinimą, poreikius ir priimamus sprendimus pasidalino Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė ir socialinė pedagogė Aida Zlataravičienė. Jaunuoliai, išėję iš didelių institucinių globos namų, dažnai stokoja savarankiškumo įgūdžių, vertybinio bei profesinio orientavimosi įgūdžių, yra nepakankamai pasirengę naujam gyvenimui, kas tampa jų socialinės atskirties priežastimi. Todėl, pasak D. Deveikienės, palaikymo procesas turėtų trukti ne vienerius metus.
Apie Laikino atokvėpio paslaugų, proto ar (ir) psichikos negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms, poreikius pasisakė Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos viltis” psichologas Juozas Kairys ir bendrijos „Anykščių viltis” atstovė Laimė Žemaitienė. Institucinės globos pertvarkos procesus pertvarkomoje įstaigoje diskusijos dalyviams pristatė Visagino socialinės globos namų direktorius Petras Dubaka. Diskusijoje taip pat dalyvavo ir į susirinkusiųjų klausimus atsakė institucinės globos pertvarkos projekto nacionalinio lygmens ekspertai Audrius Natkevičius ir Miglė Musteikienė, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės Agnė Uogintienė ir Lolita Šinkūnienė.
Lyginant šią ir pernykštę pertvarkos klasterio apskrito stalo diskusiją, susidaro įspūdis, kad Institucinės globos pertvarkos „traukinys” Utenos regione, nors lėtai, bet juda į priekį.