LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis susitiko su Žiežmarių bendruomene – “Pirmiausia reikia vieniems kitus girdėti“… „Mes kalbame apie lygiaverčius žmones. Mes turime labai atsargiai rinkti žodžius, nes mes visi esame lygiaverčiai ir lygiateisiai“
Rugpjūčio 26 dieną Strėvininkų socialinės globos namai organizavo susitikimą su visuomene siekdami ne tik supažindinti Žiežmarių gyventojus su grupinio gyvenimo namų projektu, bet ir ruošdamiesi diskutuoti. Į susitikimą atvyko LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės globos įstaigų vedėjas Darius Pauliukonis, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos narės Kristina Dudonytė ir Dalia Mikalauskaitė, Neįgaliųjų reikalų departamento programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus patarėja, neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų srities ekspertė Lina Gulbinė, regioninio lygmens pertvarkos procesų ekspertai Gytis Baltrūnas ir Brigita Gaižauskė. Susitikime dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius.
Susitikimo metu Žiežmarių bendruomenė buvo informuota apie parengtus projektinius pasiūlymus vieno buto gyvenamojo namo ( grupinio gyvenimo namų Strėvininkų socialinės globos namų gyventojams), Lauko g. 5, Žiežmarių miestelyje, naujos statybos projektui rengti.
Strėvininkų socialinės globos namų direktorius Kęstutis Jakelis pastebėjo, kad grupinio gyvenimo namų projektas yra pristatomas ne tik visuomenei, projektą matė, aptarė, įvertino kaip patinkantį ir patys Strėvininkų socialinės globos namų gyventojai.
Po grupinio gyvenimo namų projekto pristatymo diskusija linko į klausimų – atsakymų virtinę, tačiau diskusijoje buvo pasidalinta ir bendruomenės narių, susitikimo svečių gyvenimo patyrimais.
Neįgaliųjų reikalų departamento programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus patarėja, neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų srities ekspertė Lina Gulbinė bendruomenei jautriai kalbėjo:
“Kai dirbau vaikų su negalia darželyje, galvojau, kad tokie vaikai gimsta asocialių tėvų šeimose, moterims, kurios nėštumo metu vartoja svaigalus, kvaišalus, medikamentus ar rūko ir mąsčiau, jei man gimtų toks vaikas, aš jo neauginčiau, o atiduočiau į vaikų namus. Šiandien aš turiu tris aukštojo mokslo diplomus, labai rūpinausi savimi nėštumo metu ir pas mane šeimoje auga vaikas, kurio ligos kodas ne tik F, bet ir G. Ir niekur aš jo neatidaviau. Visi Jūs, būdami tėvais ir augindami vaikus tikite, kad jie išaugs ir paliks tėvų namus, gyvens savarankiškai, o Jūs turėsite laiko sau. Manau neteisinga, kad tėvai savo neįgalius vaikus augina iki senatvės ir neturėdami jėgų. Tėvai taip pat turi teisę į darbą, į laiką sau, kai vaikai užauga. Tie patys vaikai su negalia taip pat turi teisę į gyvenimą savarankiškai su pagalba pagal jų poreikius. Pagaliau mes pasensime ir nebepajėgsime auginti savo vaikų. Todėl aš ir noriu, kad mano vaikas, užaugęs galėtų gyventi savarankiškai, jam draugiškoje aplinkoje, kuri atliepia jo poreikis. Noriu, kad galėtų pats išsivirti sau arbatos ir ją gerti kada nori, o ne kada paduoda, noriu, kad pats pasidarytų sau dribsnių su pienu, kada išalksta ar pats prasišluotų savo kambario grindis. Noriu, kad būtų toliau ugdomas ir palaikomas jo savarankiškumas, gerbiama jo nuomonė ir atliepiami jo poreikiai. Ir tikiuosi, kad jis galės gyventi tokiuose grupinio gyvenimo namuose, bet ne institucijoje“.
Ministro Lino Kukuraičio skatinimas vieniems kitus girdėti, žvelgti žmogaus teisių perspektyva, galvojant apie neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą, nepamirštant jautrumo ir atsakingumo kalbant apie konkrečius žmones, kurie jau gyvena mūsų tarpe ir nori gyventi tarp mūsų, bendruomenės ir svečių nesupriešino. Po diskusijos Ministras, Viceministrė, kiti svečiai kartu su bendruomene vyko apžiūrėti sklypo, esančio Lauko gatvėje ir dar vietoje diskutavo dėl geriausių grupinio gyvenimo namų projekto ir sklypo sprendimų.