Pagalba priimant sprendimus: Aido patirtis
Pagalbos priimant sprendimus paslaugą teikiančios Kauno „Arkos” specialistės pasakoja, kaip esant dideliam žmogaus norui ir su jų pagalba žingsnelis po žingsnelio keičiasi žmonių su negalia kasdienis gyvenimas.
Istorija
Aidas – vienas iš bičiulių, kurių domėjimosi ratas labai platus. Jam be galo įdomu skaityti, nagrinėti senąsias baltų tautas ir teritorijos ribas. Šio smalsumo vedamas Aidas pradėjo planuoti kelionę, po senąsias baltų teritorijas. Daug nudirbo planuodamas kelionę, rinkdamas informaciją, ieškodamas tinkamos datos jam ir bičiuliams aplankyti senąjį kraštą.
Bet taip atsitiko, kad Aido sveikata smarkiai sušlubavo, ir, nors dar vylėmės aplankyti Lenkiją ir Wygr kraštą, teko pasirinkti kitą kelionės vietą bei suorganizuoti kelionę iš naujo nuo pagrindų.
Žinote, bičiuliai ne visi išmaišę Lietuvą ir jos lankytinas vietas. Aidas rinkosi tarp pajūrio, kurio nematęs jau ne vienerius metus, bei Trakų miestą, kuriame niekada nėra buvęs. Tad suplanavęs kelionės detales ir išanalizavęs, ką dar galima aplankyti patraukėme į Trakus.
Aidas aplankė Trakų baziliką, Trakų pilį, pasivaikščiojo Galvės ežero pakrantėmis, buvo sužavėtas tautodailininkų ir amatininkų rankdarbiais Trakų informaciniame centre bei tradiciškai paskanavo kibinų.
Ką šį išvyka davė pačiam bičiuliui? Atsakomybę pačiam planuoti kelionę, mokytis skaičiuoti išlaidas, išsakyti savo norą, nors ne visada ir pavykdavo išdrįsti padaryti tai, ko vylėsi. Tai irgi buvo pamokos! Bičiulis galėjo mokytis lyderystės, santykių (nes pats kvietė bičiulius vykti kartu), planavimo ir savarankiškumo.
TEKSTAS ir NUOTRAUKOS: Kauno „Arkos” archyvo.