Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ant stalo sudėti minkšti žaislai ir maži audiniai. Už stalo stovi 4 žmonės (3 moterys ir vyras), jie susikabinę ir žiūri į fotografuojančią kamerą, šypsosi.

Institucinės globos pertvarkos metai Telšių regione

Praėjus metams nuo projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ pradžios galima apžvelgti atliktus darbus ir įvertinti rezultatus. Telšių, Mažeikių, Plungės, Rietavo savivaldybėse suformuotos atvejo vadybininkų ir pagalbos priimant sprendimus specialistų komandos, regione veiklą vykdo 3 socialinės dirbtuvės. Tokiu būdu siekiama užtikrinti savalaikę pagalbą suaugusiems asmenims su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia ir sudaryti sąlygas asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. 

Socialinės dirbtuvės

Planuota, kad Telšių regione socialinių dirbtuvių paslaugas per visą projekto vykdymo laiką (iki 2029 metų) gaus 36 asmenys su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia. 2025 metų balandžio pabaigos duomenimis socialinių dirbtuvių veikloje dalyvavo 42 asmenys.

Stulpelinė diagrama su dviem stulpeliais. Vienas yra žemesnis, sustojęs ties žymos linija „36“. Stulpelyje parašyta „Tikėtinas paslaugų gavėjų skaičius – 36. Kitas, dešinėje esantis stulpelis yra aukštesnis, ant jo yra parašyta „Dabartinis paslaugų gavėjų skaičius – 42“

Telšių regiono socialinės dirbtuvės kuria įvairius gaminius, nuolat ieško rinkoje paklausių prekių, jas gamina, realizuoja, vykdo savivaldybių, verslo įmonių užsakymus. Socialinių dirbtuvių dalyviai noriai dalyvauja mugėse, tokiu būdu turi galimybę pamatyti gaminio kelionę nuo idėjos iki realizavimo. Su socialinių dirbtuvių komanda diskutuojama, kad vertėtų plėtoti veiklas įtraukiant bendruomenėje reikalingas paslaugas, atrandant naujas galimybes ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius dirbtuvių dalyvių įgūdžius.

Mažeikių rajono neįgaliųjų bendrijos socialinių dirbtuvių lankytojai dalyvauja medienos ir siuvimo dirbtuvėse, kur kuria logotipus, suvenyrus, šventinę atributiką, namų apyvokos reikmenis, žaislus.

Daugiau informacijos apie Mažeikiuose veikiančias socialines dirbtuves rasite paspaudę šią žalią nuorodą –> https://www.facebook.com/profile.php?id=61560865124460

Ant stalo sudėti minkšti žaislai ir maži audiniai. Už stalo stovi 4 žmonės (3 moterys ir vyras), jie susikabinę ir žiūri į fotografuojančią kamerą, šypsosi.

Plungės bendruomenės centro socialinių dirbtuvių produkcija susijusi tiek su tradicinėmis, tiek su asmeninėmis šventėmis: atvirutės, floristikos gaminiai, namų jaukumą kuriančios prekės – kvapai, žvakės, muilai. Prekių kataloge yra ir sezoniškų darbų iš medžio: lesyklos, inkilai, vabzdžių  namai.

Daugiau informacijos apie Plungėje įsikūrusias socialines dirbtuves rasite paspaudę šią žalią nuorodą
–> https://www.facebook.com/profile.php?id=61573401997161 

Kambaryje ant žemo stalo yra namo formos medinė dežutė su stalčiais. Aplink yra trys vyrai, vienas iš jų deda į dėžutę konkorežį, kitas sėdi ant sofos ir žiūri, kitas kerpa siūlą su žirklėmis.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis” socialinėse dirbtuvėse išbadomi įvairūs amatai: siuvimas rankomis, siuvimas mašina, audimas, vėlimas iš vilnos. Dirbtuvių dalyviai taip pat džiovina Rietavo dvaro parke surinktas vaistažoles, rūpestingai paruošia jas pardavimui.

Plačiau apie Rietave veikiančias socialines dirbtuves skaitykite paspaudę šią žalią nuorodą
–> https://www.facebook.com/profile.php?id=61566920221814

Kambaryje yra daug stalų, prie jų sėdi žmonės. Ant stalų yra siuvimo mašina, audiniai, įvairūs įrankiai. Prie stalo sėdintys žmonės dirba su rankomis. Prie kambario sienos yra didelė spinta, pilna audeklų.

Atvejo vadyba

Planuota, kad Telšių regione per visą projekto vykdymo laiką (iki 2029 metų) atvejo vadybos paslaugas gaus 80 asmenų su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia. 2025 metų balandžio pabaigos duomenimis, atvejo vadybos paslaugos jau suteiktos 74 asmenims. Atvejo vadybos paslaugas teikia 4 atvejo vadybininkai.

Stulpelinė diagrama su dviem stulpeliais. Vienas yra žemesnis, sustojęs ties žymos linija „80“. Stulpelyje parašyta „Tikėtinas paslaugų gavėjų skaičius – 80. Kitas, dešinėje esantis stulpelis yra aukštesnis, ant jo yra parašyta „Dabartinis paslaugų gavėjų skaičius – 74“

Pagalba priimant sprendimus

Planuota, kad Telšių regione per visą projekto vykdymo laiką (iki 2029 metų) pagalbos priimant sprendimus paslaugas gaus 30 asmenų su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia. 2025 metų balandžio pabaigos duomenimis paslaugas gauna 16 asmenų.

Stulpelinė diagrama su dviem stulpeliais. Vienas yra žemesnis, sustojęs ties žymos linija „30“. Stulpelyje parašyta „Tikėtinas paslaugų gavėjų skaičius – 30. Kitas, dešinėje esantis stulpelis yra aukštesnis, ant jo yra parašyta „Dabartinis paslaugų gavėjų skaičius – 16“

Rezultatai rodo, kad minėtos Pertvarkos projekto paslaugos (pagalba priimant sprendimus, atvejo vadyba, socialinės dirbtuvės) Telšių regione yra paklausios, o rodikliai viršija lūkesčius: nors nuo projekto pradžios praėjo tik metai, didžioji dalis siektinų rodiklių jau pasiekti arba beveik pasiekti. Tikimasi, kad atsižvelgus į paklausą, paslaugų paketo dydis bus didinamas ir užtikrinta paslaugų kokybė bei pasiektas svarbiausias Pertvarkos projekto tikslas – asmenų su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia įtrauktis į bendruomenę keičiant institucinę globą bendruomeninėmis paslaugomis.