Specialistų susitikimas Zarasuose: dėmesys atvejo vadybos modelio stiprinimui
Zarasuose įvyko projekto Panevėžio ir Utenos regionų savivaldybių atvejo vadybininkų susitikimas. Susitikimas, surengtas Zarasų viešojoje bibliotekoje, tapo svarbiu forumu aptarti projekto pažangą, pasidalinti patirtimi bei kasdieniais iššūkiais, su kuriais susiduria atvejo vadybininkai, dirbdami su intelekto ir (ar) psichosocialinę negalią turinčiais asmenimis.
Susitikimo pradžioje dalyviai buvo supažindinti su esminėmis projekto veiklomis bei svarbiausiais pasiekimais. Projekto vadovė Svajonė Rainienė išryškino atvejo vadybos modelio reikšmę deinstitucionalizacijos procese, pabrėždama, kad atvejo vadybininkai atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrinant individualizuotą pagalbą asmenims su negalia. Savo pranešime akcentavo, jog šis projektas, vykdomas visoje Lietuvoje, padeda tobulinti ne tik paslaugas, bet ir kurti bendrystę tarp specialistų, užtikrinant sklandų bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų. Ji atkreipė dėmesį, kad projekto sėkmė priklauso nuo nuolatinio komandinio darbo, kurio metu aptariamos sudėtingos situacijos ir ieškoma geriausių sprendimų būdų.
Susitikimo metu buvo nagrinėjamos konkrečios praktines situacijos, susijusios su atvejo vadybos modelio įgyvendinimu Panevėžio ir Utenos regionuose. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės patarėja Rasa Genienė aptarė, kaip šis modelis padeda efektyviau teikti paslaugas ir kokie iššūkiai kyla jį taikant savivaldybėse.
Taip pat buvo pristatyti nauji komandos nariai: atvejo vadybos konsultantė metodininkė Eglė Šimonienė bei veiksnumo apribojimo prevencijos specialistė Kristina Dodienė.
Po diskusijų ir patirties pasidalinimo, dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Zarasų grupinio gyvenimo namuose bei socialinėse dirbtuvėse, kur susipažino su praktinėmis socialinės įtraukties skatinimo iniciatyvomis.
Šis susitikimas tapo puikia galimybe ne tik aptarti svarbius klausimus ir iššūkius, bet ir stiprinti bendradarbiavimą tarp regionų, ieškant efektyviausių būdų padėti asmenims su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia.