Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Naujienos

Naujienos

Susitikimas su dviem vicemerais: kas aptarta?

Projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ ekspertė Marijona Janavičienė pradeda kelionių „turą“ su vietos savivaldos atstovais. Kelionių „turo“ pradžia – Marijampolės savivaldybė.

Plačiau»
Ekspertų įžvalgos

Eksperto diena

Kviečiame susipažinti su Kauno regiono eksperte Vida Lukamskiene ir žvilgterėti į ekspertės darbo dienos veiklas.

Balandžio mėnuo – intensyvus veiklomis mėnuo, kadangi mėnesio viduryje startavo projektas, tad visas dėmesys nukreiptas į naujų veiklų pradžią: atvejo vadybos modelio įgyvendinimas, pagalba priimant sprendimus, socialinių dirbtuvių paslaugos.

Plačiau»
Ženklas, kad Projektą bendrai finansuoja Europos sąjunga
Bendruomeninių paslaugų projektas 2024 - 2029

Projektas „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ Nr. 07-018-p-0001

Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitais partneriais nuo 2024 m. balandžio mėn. pradeda vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“.

Plačiau»
Naujienos

Lietuvai reikia institucinės globos pertvarkos

Švedijos ilgametė patirtis parodė, kad paslaugos bendruomenėje skatina asmenų su negalia savarankiškumą, socializaciją, todėl institucinės globos pertvarka Lietuvoje yra būtina. Norint sėkmingai įgyvendinti pertvarkos projekte išsikeltus tikslus Lietuvoje, verta mokytis ir imti pavyzdį iš gerųjų praktikų ir būtina investuoti į personalo kompetencijas, nes užtikrinti pagalbą priimant sprendimus, paramą kasdieniniam gyvenime gali tik specialistas, kuris geba ir žino, kaip tai padaryti. Juk institucinės globos pertvarka vykdoma dėl asmens, svarbiausia „nepamesti“ jo poreikių.

Plačiau»
Ekspertų įžvalgos

Eksperto diena

„Mano darbas yra nuolatinė kelionė, pilna iššūkių, bet labai prasminga. O visas pastangas atperka stebimi pokyčiai  mūsų regione. Taigi norint, kad vyktų permainos, visos suinteresuotos grupės privalo aktyviai dirbti kartu.“

Plačiau»
Naujienos

Socialinės dirbtuvės – ne dienos užimtumas

Socialinės dirbtuvės – ne dienos užimtumas. Socialinės dirbtuvės yra tęstinis, ilgalaikį poveikį ir naudą turinti veikla, nešanti abipusę naudą: tiek rinkai, tiek žmogui su negalia. Dalyvaudamas socialinių dirbtuvių veikloje, žmogus su negalia turi galimybę save realizuoti: būti našiu bendruomenės nariu, už darbą gauti atlygį, turėti galimybę panaudoti savo pinigus ten, kur nori, kurti darbinius ar artimesnius santykius su kolegomis ir plėsti pažinčių ratą, kaupti darbinę patirtį ir gerinti įgūdžius, spręsti problemines situacijas, kurių būna kiekvienoje darbovietėje.

Plačiau»