Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nuo šiol Alytaus regione teikiama laikino atokvėpio paslauga

 

alytus-laik-atokvep-1Nuo šių metų sausio 23 d. Alytaus regione pradėta teikti laikino atokvėpio  paslauga. Šią paslaugą,  skirtą asmenims ir šeimoms, globojančioms vaiką su negalia,  ar besirūpinantiems  proto ir/ar psichikos negalią turinčiu suaugusiu, teikia Alytaus miesto socialinių paslaugų centras.

Pirmieji 4  klientai,  kuriems prireikė laikino atokvėpio paslaugos,  apgyvendino savo globojamus artimuosius, turinčius proto ir/ar psichikos negalią, 10 dienų – dvi savaites nuo pirmadienio ryto iki penktadienio vakaro.

Alytaus regiono pertvarkos procesų eigos ekspertė Daiva Jermalienė, apsilankiusi ir apžiūrėjusi  įstaigą, kurioje teikiama laikino atokvėpio paslauga, bendravo su klientais, domėjosi jų gyvenimo sąlygomis, nuotaikomis.

Pasak ekspertės, ji išgirdusi puikius atsiliepimus: „Kai kurie net grįžti namo nenorėjo. Matant tokius laimingus žmones, pajutau, kokia vis dėlto reikalinga ši paslauga”.

Kuruojanti šią paslaugą socialinė darbuotoja Asta Vyšniauskienė teigė, kad vaikų ir suaugusiųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos su negalią, tėvų, globėjų ir artimųjų atsiliepimai apie pagaliau teikiamą laikiną atokvėpį taip pat itin pozityvūs. „Visi iki vieno tvirtina, kad tai labai jiems svarbi ir reikalinga paslauga”.

Laikino atokvėpio paslauga  teikiama šeimoms ar asmenims, auginantiems ir globojantiems proto ir/ar psichikos negalią turinčius vaikus, taip pat ir besirūpinantiems suaugusiais, turinčiais proto ir/ar psichikos negalią.

Kai asmenys ar šeimos, globojančius tokius artimuosius, išvyksta atostogauti, suserga, turi atlikti skubius žemės ūkio sezoninius darbus, važiuoja į komandiruotę ir pan., socialinis darbuotojas atskuba į pagalbą – teikia laikino atokvėpio paslaugą arba kliento namuose,  arba artimoje namų aplinkai įstaigoje.

Pagal projektą „Tvaraus   perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ ši paslauga turi būti teikiama visuose 10-yje Lietuvos regionų, 100 asmenų (1 asmeniui – 336 ak. val. per metus) – po 10 asmenų kiekviename regione.