Startavo kampanija „Jokio skirtumo“: kvies kalbėtis ne apie negalią, o gyvenimiškus dalykus
Lietuvoje prasideda unikali visuomenės švietimo ir informavimo kampanija „Jokio skirtumo“. Jos tikslas – parodyti, kad visi žmonės, nesvarbu – su negalia ar be jos, nori įdomiai gyventi, kurti, dirbti, studijuoti, keliauti ir bendrauti įvairiausiomis temomis.
„Kalbėtis žmones kviesime prie unikalaus suolelio, kuriuo norime parodyti, kad universalus dizainas naudingas ir patogus mums visiems. Skatiname kurti tokią socialinę ir fizinę aplinką, kuri padėtų žmonėms su negalia jaustis ir gyventi laisviau, savarankiškiau. Juk įgyvendinę universalaus dizaino principus, laimime visi“, – sako kampaniją inicijuojančio Neįgaliųjų reikalų departamento vadovė Eglė Čaplikienė.
Mus supanti aplinka gali padėti arba kelti iššūkių. Juk kai norime pereiti upę – tiltas tikrai padės, kai norime pasikalbėti – rinksimės tylią aplinką, o ne koncertų salę. Bet unikalūs yra ne tik mūsų tikslai, o ir kiekvieno žmogaus poreikiai.
Todėl „Jokio skirtumo“ kampanijos metu bendrauti kviečiame ne prie įprasto suolelio, o prie unikalaus dizaino baldo, kuris transformuojasi ir gali atitikti įvairius pašnekovų poreikius.
Pasikalbėti, pajausti ir įsitraukti kviečiantis bendravimo suolelis keliaus per 10 skirtingų vietų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose ir kiekvienoje vietoje skleis tam tikrą tematinę žinutę.
Kaip sako Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkė Kristina Dūdonytė – kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl ir pokalbių temos gali būti įvairios.
„Jokia negalia, kokia ji bebūtų – klausos, regos, fizinė, intelekto ar nematoma – neatima iš žmogaus noro ir galimybės bendrauti. O surasti būdų, kaip tai padaryti – galima visada“, – sako K. Dūdonytė.
Dėmesio! MO muziejus – pirmoji bendravimo suolelio „stotelė“, raginanti kalbėti apie kūrybą, meną ir kultūrą. Suolelis muziejaus kiemelyje svečiuosis iki rugsėjo 3 dienos – ateikite pabendrauti!
Nuotrauka ir informacija – www.jokioskirtumo.lt