Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius kviečia nenurašyti žmonių su negalia

Prieš dvejus metus pandemija ir karantinas sužlugdė bei nuvylė grupės „The Roop“ gerbėjų viltis pamatyti mylimus atlikėjus didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. 2020 m. „Draugystė veža“ projekto nugalėtojai Mantas Karpavičius ir Kasparas Dučinskas taip pat liko be savo išsvajotos kelionės į „Euroviziją“. Vaikinams teko apsišarvuoti kantrybe ir laukti kitų metų.

Kasparas, Erika ir Mantas su grupe „The Roop“.

Šiais metais karantinui visus uždarius namuose iniciatyvos „Draugystė veža“ projektas persikėlė į internetą. „Stipresni už virusą“ – tai bendrystei, naujoms pažintims ir naujoms galimybėms skirtas projektas, kur mūsų žmonės sugalvojo iššūkius ir kvietė juos įvykdyti garsius Lietuvos žmones“, – pasakoja projekto vadovė, prodiuserė Žydrė Gedrimaitė. Žymiems aktoriams, laidų vedėjams, dainininkams, sportininkams teko kepti pyragus, kurti pasakas, megzti ir t.t.

Šiame projekte poroje kartu su intelekto negalią turinčia Erika Ambrazevičiūte dalyvavo ir grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

„Kai Erika laimėjo šį projektą, mes dar nežinojome, ar 2021 metais Lietuvai atstovaus Vaidotas, bet mūsų Erika buvo 100 proc. tuo įsitikinusi“, – prisimena Ž. Gedrimaitė. Erika tvirtai tikėjo, kad Vaidas gali užkariauti ne tik Europą, bet ir parvežti pergalę į Lietuvą bei išgarsinti mūsų šalį visame pasaulyje. Mergina prisipažino, kad didžiausia jos gyvenimo svajonė susipažinti ir pabendrauti su grupės „The Roop“ lyderiu gyvai. Vaidotas Valiukevičius pažadėjo tą padaryti Roterdame.

Deja, karantinas ir apribotas žiūrovų skaičius sutrukdė „Draugystė veža“ projektų nugalėtojams nukeliauti į Roterdamą gyvai pasižiūrėti mylimos grupės „The Roop“ pasirodymo, o pažadas gulėjo ant širdies ne tik Žydrei, bet ir Vaidotui.

„Man labai smagu, kad ne mes priminėme apie šį pažadą, o pats Vaidotas mums paskambino ir paklausė, kodėl jūsų žmonės nebuvo Roterdame?“, – šypsosi projekto vadovė. Tada besikalbant ir gimė idėja Roterdamą trumpam perkelt į Lietuvą, į Kauno botanikos sode vyksiantį grupės „The Roop“ koncertą.

Iš kairės: Kasparas, Erika ir Mantas.

Tad istorinis susitikimas įvyko ir „Draugystė veža“ herojai Mantas, Kasparas ir Erika pagaliau susipažino ir pabendravo su savo mylimu dainininku. Erika Ambrazevičiūtė ir Mantas Karpavičius yra Kauno „Arkos“ bendruomenės nariai, o ši bendruomenė jungia ir globoja žmones, turinčius psichosocialinę bei intelekto negalią. Autizmo spektro sutrikimą turintis Kasparas Dučinskas į susitikimą atvyko iš Klaipėdos.

Mantas ir Erika Kauno „Arkos“ bendruomenėje užsiima panašia veikla. „Arkoje“ veikia socialinės dirbtuvės, kuriose bendruomenės nariai, vieni kitus vadinantys bičiuliais, dirba nesudėtingus fizinius darbus: tvarko aplinką, šluoja, šienauja. Erika džiaugiasi, kad užsidirba pinigų, nes jau turi naują svajonę – nori nukeliauti į Izraelį. O Mantas dalinosi savo palinkėjimais: „Noriu žmonėms palinkėti nebijoti atsiverti pasauliui ir prisijaukinti jį kaip aš. Prisijaukinti lapę kaip „Mažajam prince“. Ir tada Jūs būsit lapės…“

Grupės „The Roop“ lyderis Vaidas Valiukevičius sako nenorintis savo svečių vadinti žmonėmis su negalia, nes „kiekvienas mūsų turime kažkokią negalią arba kažko negalime padaryti“ gal ir todėl, kad jo ir visos grupės narių pažintis su šia bendruomene prasidėjo gerokai anksčiau. Pirmasis vaizdo klipas, su kuriuo grupė „The Roop“ pasirodė muzikos pasaulyje buvo filmuojamas su Viktoru Topol, žmogumi ratukuose, kuris yra keturiskart Pasaulio lengvojo kultūrizmo čempionas neįgaliųjų kategorijoje.

„Kaip tik per jį ir susipažinome su šia bendruomene, kuri yra tikrai nuostabi. Ir pirmą klipą mes darėme apie tai, kokia galėtų būti meilė tarp žmogaus, pavadinkim, su negalia ir žmogaus, kuris yra tiesiog paprastas. Mes norėjome pakalbėti apie tai, kad dažnai žmonės su negalia yra nurašomi, tarsi jie nebūtų visuomenės dalis, o kažkur šalia. Šią temą norėjome paliesti ir, atrodo, kad gražiai savaip tą ir padarėme“, – sako Vaidotas.

Mantas, Kasparas ir Erika buvo tokie laimingi, jog savo laime ir meile dosniai apdalino ne tik komandos ir kūrybinės grupės narius, bet ir visus į grupės koncertą susirinkusius žmones.

Mantas ir Erika grupės „The Roop“ koncerte.

„Šį vakarą mes turime ypatingų svečių, kurie turėjo kartu su mumis vykti į „Euroviziją“. Tai „Draugystė veža“ projekto nugalėtojai. Kai kas sako, kad tai žmonės su negalia, bet aš nenoriu taip sakyti, nes mes visi kažko negalim. Todėl sakau, kad tai žmonės, kurie laimėjo kelionę į „Euroviziją“! Bet dėl pandemijos ir karantino jie negalėjo atvažiuoti nei pernai, nei šiais metais. Labai smagu buvo juos pakviesti į šitą koncertą, paplokime jiems, kad jie pagaliau galėjo atvykti! Po dvejų metų laukimo!“ – kalbėjo nuo scenos Vaidotas. Šiuos žodžius koncerto žiūrovai palydėjo audringais plojimais.

Projekto „Draugystė veža“ informacija ir archyvo nuotr.