Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Alytaus rajono savivaldybės tikslas – nė vienas rajono vaikas neturi augti vaikų globos namuose.

Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidentas ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas pasidalijo institucinės globos pertvarkos iššūkiais ir jų įveikos galimybėmis savivaldybėse bei Alytaus rajone.

A.Vrubliausko teigimu, šalies miestų ir rajonų savivaldybės palaiko institucinės globos pertvarką. Pertvarka aktyviai įgyvendinama savivaldybių iniciatyva – išformuojami vaikų globos namai, perkami butai ir nameliai, kuriuose apgyvendinami buvę vaikų globos namų auklėtiniai.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero, vaikams, augantiems vaikų globos namuose, turi būti suteikta galimybė grįžti į biologines šeimas, o jei tokių galimybių ir sąlygų jau nėra, tada geriausia – nuolatinė globa globėjų šeimoje ir įvaikinimas. Visais atvejais reikalinga įvairių specialistų pagalba tiek tokiems vaikams, tiek jų biologinėms šeimoms, globėjams ir įvaikinusioms šeimoms.

A.Vrubliauskas paminėjo prevencijos bei ankstyvos intervencijos svarbą. Jis užsiminė ir apie lėšų, reikiamų specialistų ir kompetencijos trūkumą.

Alytaus rajono savivaldybės tikslas – nė vienas rajono vaikas neturi augti vaikų globos namuose. Tokiuose namuose vaikų kasmet mažėja. Dabar rajone jų yra 28, pernai buvo per 50.

Gražiausias pėdsakas, pasak mero, paliktas šioje žemėje, yra padėti vaikui.

Visas pranešimas: pertvarka LSA- konf. pt su ARSA