Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Alytaus regionui reikalingos alternatyvios institucinės globos paslaugos

20160615_131542Birželio 15 d. Alytaus vaikų globos namuose įvyko Institucinės globos pertvarkos klasterio kūrimo apskrito stalo diskusija, kurioje dalyvavo Alytaus regiono politikai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, pertvarkos ekspertai.

Pertvarkos ekspertė Alytaus regionui Daiva Jermalienė diskusijos dalyviams pristatė pertvarkos eigą, supažindino su įgyvendinamomis veiklomis. Labdaros paramos fondo SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos koordinatorė Diana Pekarskienė papasakojo, kaip SOS vaikų kaimai įgyvendina projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų alternatyvų”. Projektas įvertintas kaip labai veiksmingas, akcentuota, kad šeimoms reikia daugiau paslaugų, o ne priežiūros. Draugijos koordinatorė pabrėžė, kad socialiniai darbuotojai yra „perdegę“ ir jiems reikia pagalbos – ieškoti, siūlyti naujus darbo metodus.

Pasak diskusijoje dalyvavusios mokyklos-darželio „Viltis” direktorės Irminos Pajarskienės,   „Viltis” – humanizuota įstaiga, kurioje vaikai, turintys negalią, jaučiasi vertinami ir mylimi, pagal galimybes dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose,  lanko būrelius.

Susitikimo metu diskutuota, kokių paslaugų stokojama regione, pažymėta, jog šeimoms turi būti teikiama kompleksinė parama, su jomis vykdomas prevencinis darbas. Taip pat diskutuota apie atokvėpio paslaugą ir jos būtinumą. Diskusijos dalyviai sutarė, jog regionui būtinos alternatyvios institucinės globos paslaugos.