Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ateinanti į namus paslauga

Įgyvendinant „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ projektą, Tauragės apskrityje gyvenančių neįgaliųjų artimiesiems nuo šių metų kovo mėn. yra teikiama laikino atokvėpio paslauga. Ji suteikia galimybę kurį laiką savo globojamus asmenis palikti Adakavo socialinės globos namų darbuotojų priežiūrai – taip sugrąžinant neįgaliųjų artimiesiems asmeninę emocinę ir fizinę pusiausvyrą.

Laikinojo atokvėpio paslaugos tikslas – asmenims, besirūpinantiems protinę ir/ar psichinę negalią turinčiais artimaisiais, suteikti trumpalaikį poilsį, leisti atgauti dvasinę harmoniją, dalyvauti darbo rinkoje ir sociokultūriniame gyvenime.

Paslauga patogi tuo, jog savalaikė ir būtinoji priežiūra yra suteikiama negalią turinčiųjų namuose, nevežant jų į rūpybos įstaigas.  Anot paslaugą teikiančios Adakavo socialinės globos namų padalinio Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro vadovės Zigmundos Menclerienės, dažniausiai šia paslauga artimieji nusprendžia pasinaudoti dėl poilsio ar sveikatos atstatymo procedūrų.

Savo neįgalius artimuosius globojantys tauragiškiai sako, kad laikino atokvėpio paslauga jiems labai reikalinga ir seniai laukta.

Neįgalumą turinčios Sonatos mama džiaugiasi, kad nauja paslauga suteikė galimybę išvykti ir aplankyti kitus savo vaikus, gyvenančius užsienyje. Adakavo socialinės globos namų padalinio socialinės darbuotojos, kol mama buvo išvykus, rūpinosi Sonata, gamino jai maistą, žaidė stalo žaidimus, nuolat bendravo, klausėsi muzikos, skaitė knygas. Socialinė darbuotoja Marija Petraitienė skatino Sonatą labiau stengtis apsitarnauti pačiai. Taip, pasak socialinės darbuotojos,  siekiama, kad asmuo,  turintis proto ir (ar) psichikos negalią,  įgytų daugiau savarankiškumo ugdant asmens higienos įpročius.

Kita šeima taip pat labai džiaugėsi Tauragėje pradėta teikti laikino atokvėpio paslauga.

Sunkią negalią turinčios Skaistės mamai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoje reikėjo atlikti operaciją. Kol mama po operacijos gijo, jos dukrele rūpinosi Adakavo socialinės globos namų socialinė darbuotoja Jolanta Gotautienė.  Pasak Skaistės mamos, laikino atokvėpio paslauga namuose – didžiulė pagalba, parama šeimoms.  „Kai sunkios negalios asmenį trumpam gali patikėti profesionalioms specialisto rankoms ir ypač, kai ši paslauga pati „ateina” į namus“.

Tauragės regiono šeimos, jau išbandžiusios laikino atokvėpio paslaugas, teigia, kad jos labai efektyvios, o Adakavo socialinės globos namų specialistai savo darbą atlieka nuoširdžiai, jautriai ir kokybiškai.