Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Atliktas tyrimas apie socialinių darbuotojų patirtis

Mykolo Romerio universiteto profesorė Vida Gudžinskienė pristatė atlikto tyrimo apie socialinių darbuotojų patirtis, rengiant vaikus savarankiškam gyvenimui bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

V. Gudžinskienė pastebėjo, jog su panašia tam tikra patirtimi ir iššūkiais, ugdant vaikus savarankiškam gyvenimui, nuolat susiduria ir bendruomeniniai vaikų globos namai, ir biologinius vaikus auginančios šeimos.

Pasak jos, dažnai pasitaiko savarankiškumo įgūdžių ugdymo(si) ir pritaikymo sunkumai, gaminant maistą, apsiperkant parduotuvėje, mokant mokesčius bei bendraujant ir bendradarbiaujant.

Profesorė pabrėžė, kad globojami vaikai atliekamus veiksmus, elgesį atsineša iš biologinės šeimos. Jiems trūksta pasitikėjimo savimi ir kitais. O ir vaikų globos namų darbuotojai patiria tam tikrų sunkumų, jie sunerimę savo darbo, dėl ateities. Šiuo atveju labai svarbi rami šių namų vadovo laikysena, reikalingos informacijos jų visiems darbuotojams pateikimas bei dalijimasis patirtimi. Be to, neretai ir bendruomenės nėra pasiruošusios priimti į savo aplinką vaikus iš vaikų globos namus – vyrauja neigiamas požiūris, negatyvios išankstinės nuostatos. Tad būtina apie institucinės globos pertvarką, alternatyvas nuolat kalbėti viešai, dalytis informacija.