Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Atvira bendruomenė“ ruošiasi žiemos šventėms: vėl mėgins sustabdyti laiką

Kartu su partneriais iš kitų dirbtuvių bei verslu – „Žolių fėja“, „Vievio buitinių paslaugų centru“ ir „Pirmu blynu“ – „Atviros bendruomenės” socialinių dirbtuvių lankytojai ruošia ypatingus dovanų rinkinius, stabdančius laiką.

Šiuos rinkinius sudaro daug skirtingų gaminių: žvakės, megztos kojinės, užrašų knygelės, megztos pirštinės, kava, triufeliai, džemperiai. Šie rinkiniai kuriami remiantis hygge – laimės filosofijos pagal danus – principu. Hygge galima apibūdinti kaip sielos jaukumą, apmaudo nebuvimą, malonumą, kurį suteikia raminantys daiktai, potyriai.

„Visa tai dažnai sukuria patys paprasčiausi dalykai: žiūrėjimas į šildančią žvakių šviesą, burnoje tirpstantis šokoladas, kojų sušildymas šiltose kojinėse, laiko sau skyrimas paėmus užrašų knygelę, kurioje nugula prisiminimai, svajonės, pasižadėjimai rūpintis savimi ir kitais… Ir visa tai yra apie buvimą čia ir dabar, apie sulėtėjusį laiką…“ – mintimis dalijasi Jolanta Zeleniūtė-Pires, neigaliųjų srities „Atvira bendruomenė“ vadovė.

Šiuose rinkiniuose taip pat atsispindi ir bendruomenei svarbios vertybės:

Kokybė – visi rinkinius sudarantys gaminiai yra kokybiški. Tai reiškia, kad į jų pagaminimą yra įdedama ne tik daug darbo, tačiau dėmesio skiriama ir medžiagų kokybei.

Šiluma – gamindami savo produktus labai tikimės, kad jie sušildys jus ar jūsų namus. Žvakės, garuojanti arbata, šiltos kojinės – yra būtent tai, kas gali sušildyti šaltais vakarais.

Lėtumas – viena iš dovanų rinkinio idėjų ir tikslų – lėtumas. Visi gaminiai – rankų darbo, kviečiantys sustoti, pagalvoti.

Bendradarbiavimas – mums svarbu, kad mūsų partneriai orų darbą ir kokybę vertina taip pat, kaip ir mes.

Kviečiame susipažinti su „Atviros bendruomenės“ socialinių dirbtuvių laiką stabdančiais rinkiniais ir išbandyti jų poveikį.

Daugiau informacijos apie dovanų rinkinius rasite facebook‘o puslapyje: Atvira bendruomenė

NUOTRAUKOS: „Atviros bendruomenės” archyvo.

TEKSTAS: „Atviros bendruomenės” ir Institucinės globos pertvarkos