Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bendruomeniniai vaikų globos namai Jonavos rajone: vienerių metų veikla pateisino lūkesčius

gimtadienisPernai Jonavos rajone, Kulvoje, atnaujinusi ir pritaikiusi buvusio lopšelio-darželio patalpas, Jonavos rajono savivaldybė įsteigė bendruomeninius globos namus, kuriuose įsikūrė 8 paaugliai. Pirmąjį  įstaigos gimtadienį lydėjo ne tik įdomi kultūrinė programa, bet ir pasisakymai apie naujų namelių veiklą. Didelis svečių būrys parodė, kad šios įstaigos draugų, bičiulių ir rėmėjų ratas plečiasi.

Kaip teigė Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė Emilija Markucevičienė, pirmieji veiklos metai buvo sudėtingi ir vaikams, ir darbuotojams. „Pradžia nebuvo lengva, nes neturėjome patirties, kitaip sakant, buvome pionieriai. Pasitaikė ir nedidelių nesklandumų, bet visus juos ištaisėme“, – sakė E. Markucevičienė.

Anot direktorės, laikas parodė, kad bendruomeniniuose vaikų namuose dirba brandi komanda, gebanti suvaldyti situaciją ir bendrauti su paaugliais. „Komandinis darbas priklauso nuo vadovės požiūrio. Šiandien matome, kad šias pareigas einanti socialinė pedagoginė Inga Želvienė puikiai susitvarkė, sustygavo, todėl bendruomenę ir lydi sėkmė“, – tęsė E. Markucevičienė.

Anot jos, norėtųsi, kad darbuotojos būtų kaip tikros mamos, kurios laiku pastebėtų ir vaiko skausmą, ir į širdelę įsimetusį nerimą, ir suspėtų jam padėti. Šioje srityje einama teigiama linkme. Anot E. Markucevičienės, toks ir yra bendruomeninių globos namų tikslas – auklėti globotinius taip, kad jie sėkmingai įsitvirtintų visuomenėje.

Vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė pasidžiaugė, kad visi namelių gyventojai savaitgalius ir atostogas praleidžia pas globėjus. „Džiugu, nes tik ten jie susipažįsta su šeimos vertybėmis ir supranta, kad šeima yra branduolys ir tvirtas gyvenimo pagrindas. Malonu, kad Kulvos kaimo bendruomenė mus tolerantiškai priėmė – nekilo didesnių konfliktų ir skandalų. Todėl šiandien, minėdami bendruomeninių vaikų globos namų vienerių metų sukaktį, dėkojame politikams, palaikiusiems sumanymą Kulvoje apgyvendinti į bėdą patekusius paauglius.  Abejonių nekyla – bendruomeninių vaikų globos namų modelis pasiteisino. Tikiu, kad ateityje tokių namelių rajone tik daugės“, – sakė vadovė.

Visą „Jonavos naujienų“ publikaciją kviečiame skaityti: http://jonavosnaujienos.lzinios.lt/gimtadienis-vieneriu-metu-veikla-lukescius-pateisino/.