Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Budinčioji globėja Jūratė: „Grįžtamasis ryšys iš vaikų – nepakartojamas“

globaTauragės rajone yra dvi moterys, kurios prireikus, o tai gali būti bet kuriuo paros metu, į savo namus turėtų priimti iš nesaugios jiems aplinkos vaiko teisių apsaugos specialistų paimtus vaikus. Viena jų – Jūratė Latožienė, adakaviškė, buvusi Adakavo pagrindinės mokyklos logopedė. Šiuo metu budinčiosios globėjos namuose – dvimetis. Moteris dalinasi patirtimi, kurią sukaupė priimdama į savo šeimą iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus.

„Tapti budinčiąja globėja man pasiūlė seniūnijos socialinė darbuotoja. Tuo metu ji buvo atsakinga surasti tuo galinčius apsiimti žmones. Ji man sako: „tu – labai tinki šiam darbui. Jei jau esi dirbusi su negalią turinčiais vaikais, tikrai turėsi kantrybės ir su šiais“, – socialinės darbuotojos padrąsinimą mena Jūratė.

Labiausiai Jūratę jaudina pas ją vos mėnesį gyvenusios paauglės likimas. Mergina – maištingos sielos. Kartais susierzindavo, jei kas nors vykdavo ne taip, kaip nori ji. „Pamenu, kaip ji nustebdavo tomis akimirkomis, kai jai ką nors atlikus, pagirdavau. Kartą ji niekieno neraginama susitvarkė kambarį. Kitą kartą mano dukrai supynė plaukus. Pamenu jos žodžius: „paprastai visi tik sako, kokia aš bloga, nepaklusni, o jūs mane giriate“, – pasakodama Jūratė surimtėja.

Kodėl taip pasikeitė iki šiol šypsena švietęs jos veidas. „Labai noriu, kad jai (paauglei) viskas gerai susiklostytų gyvenime. Jai – sunku. Mama serga depresija. Noriu, kad, jei skaitys šį straipsnį, suprastų, kad ji man svarbi. Ji – ypatinga ir jai viskas bus gerai“, – sako laikinoji globėja.

Anot Jūratės, budinčio globėjo pareigos jai teikia prasmę. Moteris džiaugiasi, jog jos dukros (vienai šešeri, kitai – septyniolika) turi galimybę pamatyti ir kitokią jų amžiaus vaikų gyvenimo pusę.

„Jos mato, jog mūsų globojami vaikai kur kas labiau džiaugiasi dalykais, kurie joms – įprasti. Grįžtamasis ryšys iš vaikų – nepakartojamas. Taip pat gera jausti, jog kažkuo prisidedi prie tų vaikų gerovės. Stengiuosi, kad būdami pas mane jie kuo daugiau visko išmoktų, taptų dar labiau savarankiški, pamatytų, kokia turi būti šeima. Vaikai, atėję iš sudėtingų šeimų yra mieli. Mano globoti vaikai mėgdavo dalintis emocijomis, kalbėdavo, kas juos džiugina, kas liūdina. Minėtoji paauglė – labai miela, švelni mergina. Neseniai sulaukiau jos žinutės, kurioje ji teigė manęs neįvertinusi. Tai labai jautru“, – dėstė Jūratė.

Visą Margaritos Rimkutės straipsnį „Tauragės žiniose“ kviečiame skaityti: http://www.taurageszinios.lt/naujienos/aktualijos/2018/08/budincioji-globeja-jurate-griztamasis-rysys-is-vaiku–nepakartojamas