Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Socialinių dirbtuvių atidarymo Alytaus miesto savivaldybėje dalyviai.

Darbai įsibėgėja

Norime pasidalinti gegužės mėnesį įvykusių grupinio gyvenimo namų, socialinių dirbtuvių atidarymo akimirkomis.

Kauno rajone atidaryti pirmi grupinio gyvenimo namai. Šių namų atidarymo metu nevyriausybinės organizacijos „Tapk laisvas“ vadovė sakė, kad tai – jos svajonės išsipildymas.

Taip pat pradėjo veikti ir Kauno „Arkos“ bendruomenės grupinio gyvenimo namai, kuriuose apsigyvens žmonės iš socialinės globos namų „Vija“ Kėdainių socialinės globos namų.

Jurbarke duris atvėrė pirmi iš dviejų naujai pastatytų grupinių gyvenimo namų.

Dar dveji grupinio gyvenimo namai savo veiklą pradėjo Pagėgių bei Šilalės rajono savivaldybėje.

Gegužės mėnesį savo veiklą pradėjo dvi naujos socialinės dirbtuvės: Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos “Vilniaus Viltis” antrosios dirbtuvės bei Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ”Viltis” Šalčininkų padalinio socialinės dirbtuvės.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai “Viltis” socialinės dirbtuvės – visiškai nauja paslauga, tad natūralu, kad su veiklos pradžia kyla ir įvairūs klausimai: dalyvių skaičius, jų atranka, paslaugos teikimo pobūdis, priemonių panaudojimas produkcijos gamybai ir pan. Tuo tarpu Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija “Vilniaus Viltis” turi patirties socialinių dirbtuvių paslaugos teikime, pirmosios jų dirbtuvės jau veikia ketvirtus metus. Pagrindinis iššūkis, su kuriuo teko susidurti šiai bendrijai atidarant II-ąsias dirbtuves – būtinos įrangos įrengimas, patalpų pritaikymas bei paslaugos akreditavimas Savivaldybės sprendimu. Džiugu, kad šie iššūkiai įveikti ir pradėta veikla, leisianti praplėsti gaminamos produkcijos spektrą ir į socialinių dirbtuvių veiklą įtraukti didesnį paslaugos gavėjų skaičių.

Ignalinos rajone vyko socialinių dirbtuvių atvirų durų diena. Atvirų durų dienos renginį vedė Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė, projekto sumanytoja Indrė Gruodienė. Socialinių dirbtuvių dalyviai, atvirų durų dienoje dalinosi mintimis: ,,Turim daug draugų, esam labai laimingi… „, „Vieni kitus labai mylim…“, „Man čia patinka. Čia gerai jaučiuosi…“,  „Sveikinu visus, kad susibūrė į bendrą šeimą… “.

Socialinių dirbtuvių veiklos taip pat prasidėjo Zarasuose, Visagine, Molėtuose, Panevėžyje, Rokiškyje, Kretingoje, Palangoje ir Lazdijų rajone, Verstaminų kaime.

Alytuje duris atvėrė Socialinės dirbtuvės. Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė sakė, kad „Šis projektas labai aktualus, nes žmonių su negalia užimtumas, integracija ir socialinių įgūdžių įgijimas bei skatinimas mums labai svarbūs. Čia galės kokybiškai leisti laiką negalią turintys asmenys. Jiems bus sudarytos sąlygos ir pailsėti, ir padirbėti, o tai pagerins jų gyvenimo kokybę.“

Informacijos šaltiniai:

https://www.jurbarkas.lt/naujienos/jurbarke-duris-atvere-grupinio-gyvenimo-namai

https://ignalina.lt/naujienos/396/vieta-kur-gyvena-gerumas:3961?lang=lt

https://www.etaplius.lt/naujiena/alytuje-duris-atvere-socialines-dirbtuves-302476