Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Darbas grupėse parodė, kad Marijampolės regiono socialiniai darbuotojai pasirengę pokyčiams ir iššūkiams

Marijampolės kolegijoje sausio 26 d. vyko Respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Bendruomeninių paslaugų plėtra institucinės globos pertvarkos kontekste“.

Į konferenciją susirinko daugiau negu šimtas dalyvių – Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Kazlų rūdos ir Kalvarijos savivaldybių atstovai, pertvarkomų globos įstaigų vadovai ir darbuotojai,  NVO,  akademinės visuomenės atstovai ir kt.

Pranešimus apie pagalbos šeimai modelius, vaikų globos sistemos iššūkius, bendruomeninių paslaugų alternatyvas institucinei globai ir kt. skaitė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos,  įvairių  mokslo įstaigų dėstytojai, globos įstaigų vadovai dalinosi socialinių darbuotojų patirtimis.

marijampole-konf-2Konferencijos programoje svarbią vietą užėmė praktiniai užsiėmimai grupėse, po kurių dalyviai reziumavo, kad institucinė globa slopina žmogaus savarankiškumą, sukelia socialinę atskirtį.

Pasak dalyvavusių, pertvarka yra būtina, tačiau bendruomeninių paslaugų plėtrai labai trukdo nestabilus finansavimas ir savivaldybių abejingumas. Darbas grupėse taip pat parodė, kad socialiniai darbuotojai jau yra pasirengę pokyčiams ir iššūkiams.

 

marijampole-konf-4