Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Delegacijos ,,Už saugią Lietuvą” vizitas Telšiuose

Birželio 16 dieną Telšiuose apsilankė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda.

Susitikimo metu Telšių regiono pertvarkos proceso ekspertė Laima Jurytė-Zakarauskienė pristatė situaciją regione. Akcentuota, kad čia nėra globos centrų, bendruomeninių namų, bet yra visiems rajonams pasiekiami krizių centrai. Pertvarkos proceso ekspertė taip pat aptarė rajono skiriamas lėšas socialinei sričiai – paslaugoms, kurių pagalba rajonuose siekiama vaikus išsaugoti šeimoje.

Pristatymo metu atkreiptas dėmesys, kad dar nėra pakankamai išplėtota derama pagalba globėjų (rūpintojų) šeimoms, akcentuota, kad dar nemažai vaikų iki 3 metų amžiaus patenka į globos namus. Pasak susitikimo dalyvių,   nėra pakankamai socialinių globėjų,  kurie galėtų ir norėtų priimti vaikus į šeimas – todėl vaikai vis dar patenka į socializacijos centrus, nes nėra galimybių suteikti pagalbą.

Susitikime taip pat aptartos regiono savivaldybėse budinčių (socialinių) globėjų finansavimo tvarkos,  pažymėta, kad Telšiuose veikia viena budinčių globėjų šeima.

Telšiuose apsilankė LR Prezidentės patarėjos Ramunė Guobaitė, Lina Antanavičienė, ,,Gelbėkit vaikus” atstovė Rasa Dičpetrienė, savivaldybių asociacijos atstovai, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Į susitikimą buvo pakviesti ir dalyvavo Plungės,  Telšių, Rietavo, Mažeikių  rajonų savivaldybių vadovai, Vaiko teisių apsaugos, socialinės paramos ir rūpybos skyrių, vaikų globos namų, GIMK atstovai, žiniasklaida.