Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Dovanų dėžutėje su istorija“ – negalią turinčių žmonių rankomis sukurti produktai

Artėjant Motinos dienai restoranas „Pirmas blynas“ pristatė dar vieną siurprizą – „Dovanų dėžutę su istorija“. Tai – rinkinys, sudarytas iš produktų, kuriuos su meile savo rankomis pagamino ar rūpestingai atrinko negalią turintys žmonės. Taigi, kiekvienas, įsigydamas „Dovanų dėžutę“, ne tik pats pasilepins ar maloniai nustebins artimą žmogų, bet ir prisidės prie darbo vietų bei prasmingos veiklos kūrimo visoje Lietuvoje.

„Dovanų dėžutę“ galima pasirinkti pagal skonį ir kainą. Paruošti 5 rinkiniai – nuo mažiausio, kuris sudarytas iš garsiųjų „Pirmo blyno“ kepamų olandiškų vaflių ir iš natūralių produktų gaminamų veganiškų šokoladinių triufelių, iki pilno komplekto, kuriame galima rasti žolelių arbatos, bičių vaško žvakę, olandiškų vaflių, triufelių ir rankų darbo puodelių komplektą.

„Pirmo blyno“ vadovas Timas van Wijkas jau senokai puoselėjo svajonę sukurti dovanų krepšelį, į kurį būtų sudėta įvairių organizacijų, įdarbinančių asmenis su negalia ir besirūpinančių jų užimtumu, rankų darbo produkcijos.

Ruošiant „Dovanų dėžutę su istorija“ „Pirmas blynas“ bendradarbiavo net su 5 skirtingomis socialinėmis organizacijomis iš 4 Lietuvos miestų. Pristatant produktą norėta parodyti, kad ne vien Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose gyvenantys asmenys su negalia kuria, ruošia ir gamina kokybiškus, patrauklius ir skanius produktus.

Dovanų rinkiniai paruošti kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, negalią turinčių asmenų centru „Korys“, dienos centru „Šviesa“, dienos centru „Mes esame“ ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centru.

Rinkiniuose yra Trakų neįgaliųjų užimtumo centre paruošto sveikatą stiprinančio ekologiško medaus, negalią turinčių asmenų centro „Korys“ lankytojų rankomis pagamintų sielą šildančių bičių vaško žvakių. Rinkiniuose yra ir žolelių arbatos, kurią užaugino, surinko, išdžiovino ir supakavo neįgaliujų dienos užimtumo centro „Mažoji guboja“ ugdytiniai.

„Dovanų dėžutėje“ taip pat galima rasti ypatingų puodelių komplektų. Vieni iš jų sukurti Žmonių su proto negalia dienos centre „Šviesa“. Puodelių autorius Povilas Vosko – šio dienos centro keramikos studijos lankytojas. Povilas – puikus meistras ir menininkas, per ne vieną dešimtmetį ištobulinęs darbo su moliu įgūdžius ir atradęs savitą kūrybinį braižą.

„Molis daro stebuklus“, – sako keramikė Julija, dienos centro „Mes Esame“ lankytoja, kurios puodelių rinkinys taip pat puikuojasi dovanų rinkinyje. – Linkiu, kad geriant iš mano puodelio Jūs pajustumėte džiaugsmą, šilumą ir patirtumėte pačias gražiausias akimirkas.“

Blynų restoranas „Pirmas blynas“ nuo 2018 m. rugsėjo vykdo kulinarinę ir socialinę misiją. Restorane dirba žmonės su negalia, o čia įsikūrusių socialinės dirbtuvių lankytojai įtraukiami į darbo rinką, mokomi naujų darbo įgūdžių.

Institucinės globos pertvarkos ir „Pirmo blyno“ inf.

„Pirmo blyno“ archyvo nuotr.