Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Eksperto diena

Kviečiame susipažinti su Šiaulių regiono eksperte Egle Jurkute ir žvilgterėti į ekspertės darbo dienos veiklas.

Eksperto darbo diena – nenuspėjama ir įvairialypė. Neretai kruopščiai suplanuota diena kelis kartus pakeičia veiklų kryptį. Darbo pobūdis svyruoja nuo individualios konsultacijos Pertvarkos tikslinės grupės atstovams ar jų artimiesiems iki pagalbos savivaldybių administracijoms sprendžiant įvairaus pobūdžio klausimus. Šiuo metu savivaldybėse po truputį pradeda įsidarbinti atvejo vadybininkai, startuoja Socialinių dirbtuvių veiklos, pradeda dirbti Pagalbos priimant sprendimus specialistai. Kiekvienam tik pradėjusiam dirbti darbuotojui reikalingas dėmesys ir pagalba, nes tai dažniausiai naujokai šiose srityse.

Kelionė į Plungę

Kelmės ir Akmenės rajonų savivaldybių administracijų atstovai nutarė savo savivaldybių teritorijose statyti grupinio gyvenimo namus. Susitikimų su savivaldybėmis metu pasiūliau, kad prieš pradedant projektavimo darbus, vertėtų aplankyti analogiškus namus jau pasistačiusias savivaldybes. Keturi tokie namai veiklas jau yra pradėję Šiaulių mieste, tačiau nenorėdama trikdyti ką tik ten pradėjusių gyventi žmonių ramybės, suradau, kad arčiausiai mūsų toks statinys yra Plungės mieste. Taigi, vizito laikas suderintas ir mes kartu su Akmenės ir Kelmės rajonų savivaldybių atstovais (administracijos, statybų, investicijų, socialinės paramos) bei planuojamos paslaugos potencialiais teikėjais jau judame Plungės link. Tikiuosi, kad susitikimas nenuvils,  kad interesantai pamatys pagal tipinius projektus jau pastatytus grupinio gyvenimo namus,  pasidalins projekto įgyvendinimo patirtimi jau su įgyvendinusiais projektą, aptars geriausius statybinių medžiagų pasirinkimo variantus, pasidalins savo žiniomis ir patirtimi planuojant grupinio gyvenimo namų paslaugą.

Ant sofos sėdi 6 žmonės: 1 vyras ir 5 moterys.

Buvome labai šiltai susitikti Plungės rajono savivaldybės administracijos ir Plungės bendruomenės centro kolektyvo, tai leido užmegzti ir glaudesnį bendradarbiavimą tarp savivaldybių bei norą dalintis gerąja patirtimi. Gavau Plungės atstovų prašymą suorganizuoti gerosios patirties vizitą šį kartą jau Šiaulių regione lankant Socialines dirbtuves – veiklas, kurios dar tik startuos Plungės rajono savivaldybėje. Grįžtant iš susitikimo Plungėje, Kelmės rajono savivaldybės atstovai pasiūlo pakeliui sustoti ir aplankyti naujai įsteigtus Bendruomeninius vaikų globos namus. Savivaldybės atstovai puikiai žino, kad su vaikų institucine globos pertvarka susijiusios sėkmingos veiklos bus tikra atgaiva mano kasdienybei.

Nuotraukoje yra 16 žmonių. Jie yra svetainėje. Dalis sėdi ant sofos, kiti stovi.

Susitikimas su Akmenės bendruomene

Kitas susitikimas – su Akmenės miesto bendruomene. Jo tikslas aptarti socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros Akmenės mieste koncepciją. Labai atsakingas susitikimas, nes nuo jo priklausys, kaip bendruomenė reaguos į jų mieste statomus grupinio gyvenimo namus bei socialines dirbtuves. Susitikime dalyvauja Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, vicemerė Inga Vismantienė, administracijos direktorė Aromeda Laucienė, socialinės paramos, statybos skyrių specialistai. Salė pilna susitikimu susidomėjusių Akmenės seniūnijos gyventojų. Akmenės miesto bendruomenės pirmininkas Algirdas Bučys domėjosi paslaugų teikimo aspektais bei intensyvumu, bendruomenė kėlė klausimus dėl Socialinės globos namų „Venta“ likimo, teko išgirsti ir abejonių dėl Pertvarkos poreikio ir naudos. Susitikimo metu bendruomenės narius kviečiau į savo parengtą pristatymą apie tai, kad Lietuvoje turime dideles globos įstaigas, kuriose gyvena daug individualių gebėjimų ir individualių poreikių žmonių, kad iš šių įstaigų gyventojų yra atimama teisė turėti geresnę gyvenimo kokybę, būti pilnaverčiais visuomenės nariais. Pasidalinau globos namuose gyvenančių žmonių istorijomis, kurios sujautrino ne vieną klausytoją ir leido suprasti, kad iš nežinojimo esame linkę demonizuoti ar susikurti savitą supratimą apie gyvenimą už storų institucijų sienų… ir kad gražiai renovuoti pastatai nėra geresnio gyvenimo įrodymas. Vėliau sulaukėme keleto klausimų  paslaugų organizavimo klausimais, o salėje vyravo puiki atmosfera, manau pokytis šių žmonių mintyse padarytas.

Salėje ant kėdžių sėdi žmonės. Ekspertė Eglė ir savivaldybės darbuotojas stovi prieš žmones, jiems pasakoja.

Mano darbas yra nuolatinė kelionė, pilna iššūkių, bet labai prasminga. O visas pastangas atperka stebimi pokyčiai  mūsų regione. Taigi norint, kad vyktų permainos, visos suinteresuotos grupės privalo aktyviai dirbti kartu.