Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ekspertė Marijona Janavičienė

Eksperto diena

Šią rubriką pradėsime nuo regioninės ekspertės Marijonos Janavičienės dienos, kuri savo veikloje dėmesį skiria Tauragės ir Marijampolės regionams.

Regioniniai ekspertai (dar kitaip vadinami tinklaveikos specialistai) yra pagrindas stipriems bendruomenės ryšiams kurti.

Diena eksperto lūpomis

Dienos tvarkaraštis – ypač įtemptas, kelionė aplink Šilalę visuomet atneša naujų iššūkių. Pirma stotelė – sklypo, kurį Šilalės rajono savivaldybės administracija išmaniai planuoja panaudoti socialinėms reikmėms, apžiūra. Planuojamas pastatas taps ne tik socialiniu būstu, bet ir socialinėmis dirbtuvėmis bei dienos užimtumo centro patalpomis. Tai – svarbus žingsnis link vieningos ir darnios bendruomenės kūrimo.

Antroji stotelė – susitikimas su Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Andriumi Jančausku ir savivaldybės turto ir socialinės paramos skyriaus vedėja Reimunda Kibeliene. Susitikimas buvo išties labai prasmingas. Aptarus institucinės globos pertvarkos aktualijas vieningai sutarėme, kad prieš mūsų akis atsiveria didelių galimybių horizontas, kuris, nors ir kupinas iššūkių, yra be galo vertingas. Šis pokalbis padėjo suprasti sudėtingus procesus ir aptarti būdus, kaip tobulinti socialines paslaugas.

Vėliau vyko dar vienas svarbus susitikimas Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose, kuris leido iš arčiau susipažinti su socialinių dirbtuvių teikimo iššūkiais ir galimybėmis. Be abejonės, kiekvienoje įstaigoje kyla unikalių sunkumų, tačiau bendras darbuotojų noras ir pasiryžimas teikti kokybiškas paslaugas yra neįkainojamas. Šis susitikimas buvo mūsų partnerystės su bendruomene stiprinimo pavyzdys: kalbėjome apie naujus veiklos planus, darbuotojų įtraukimą ir asmenų, atvykusių iš institucijų, adaptaciją.

Dienos pabaigoje apsilankiau Žadeikių gyvenvietėje, kur jau baigiami įrengti grupinio gyvenimo namai ir jau yra įsikūrusios socialinės dirbtuvės. Pokalbiai su būsimomis socialinių dirbtuvių darbuotojomis ir bendruomenės atstovais atvėrė naujas galimybes ir pabrėžė, kad mūsų draugiškos pastangos sukuria realius pokyčius, kurie gerina tiek gyventojų, tiek visos bendruomenės gyvenimus.

Seniūnijos sode sutikome simbolinį svečią – pirmą kartą šiemet parskridusį gandrą, kuris lyg pranašavo naujas pradžias ir veiklos plėtrą.

Kelyje namo, mintyse kartojau šiandienos įvykius – kiekvienas susitikimas ir pokalbis dar kartą patvirtino, kokia svarbi mūsų veikla. Siekiant teigiamų pokyčių, yra būtina glaudžiai bendradarbiauti, dalintis žiniomis ir siekti kokybiškų socialinių paslaugų teikimo. Tai – kelionė, kupina iššūkių, tačiau nepaprastai prasminga, kai matome realius pokyčius savo regionuose.