Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Erikos istorija: savanoriauja, o labiausiai mėgsta bendrauti su žmonėmis

37-erių Erika turi psichosocialinę negalią nuo pat vaikystės. Anksti netekusi tėvų ji augo vaikų namuose, kol į jos gyvenimą įžengė mylimi globėjai. Šiandien Erika gyvena savarankiško gyvenimo namuose, užsiima rankdarbiais, savanoriauja, o už viską labiausiai ji mėgsta bendrauti su žmonėmis.

Psichinę negalią turintys žmonės, tokie kaip Erika, neretai jaučiasi atskirti visuomenės. Įprastai daugelis iš mūsų ir susitikę su tokiais žmonėmis, jaučiamės nedrąsiai, nežinome, kaip bendrauti, apie ką kalbėti. Šiai nežiniai išsklaidyti daugeliui puikiai pažįstama nuomonės formuotoja, įvairių projektų ambasadorė, dviejų vaikų mama Ieva Mackevičienė su Erika praleido popietę MO muziejus.

„Nuo pat pradžių Erika tiesiog spinduliavo energija ir noru bendrauti. Nepaisant to, kad ji turi šizofrenija, tiek veiklų ir darbų, kiek ji spėja padaryti, mane tiesiog sužavėjo! Visuomenės požiūris į intelekto ir psichosocialinę negalią yra vis dar labai siauras ir norisi savo susitikimu parodyti, jog tokie žmonės yra ne tik pilnaverčiai mūsų visuomenės nariai, bet ir veiklūs, energingi ir gyvenimą puoselėjantys žmonės“, – savo mintimis po susitikimo pasidalino I. Mackevičienė.

Garsiai apie tai kalbėdami ir edukuodami visuomenę, anot nuomonės formuotojos, galime pakeisti požiūrį į psichosocialinę ir intelekto negalią turinčius žmones: visi mes esame tokie patys, kartu džiaugiamės, švenčiame gyvenimą, kartu liūdime ir gyvename gyvenimą visomis jo spalvomis.

TEKSTAS ir NUOTRAUKA: CPVA