Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

GAL NORITE TAPTI VAIKŲ GLOBĖJAIS?

pexels-photo-296302Viešosios įstaigos (VšĮ) Kazlų Rūdos socialinės paramos centro (SPC) Globos centras Kazlų Rūdos savivaldybėje veikia nuo 2018 m. kovo 1 d. Globos centro specialistai padeda globėjams, įtėviams, globojamiems vaikams, budintiems globotojams. Specialistai juos konsultuoja ir informuoja aktualiais klausimais, teikia tarpininkavimo ir sociokultūrines paslaugas. Be to, juos individualiai konsultuoja psichologas, organizuojamos savitarpio paramos grupės.

Be tėvų globos likusiems vaikams Globos centras nuolat ieško globėjų ir įtėvių, jiems organizuoja kvalifikuotus mokymus.

Žmonėms, kurie ryžtasi globoti (rūpintis) šeimoje be tėvų globos likusiais vaikais, keliami tam tikri reikalavimai, tačiau svarbiausia, kad asmuo, norintis globoti (rūpintis) tokiu vaiku ar vaikais, turėtų tinkamas sąlygas globotiniams augti, ugdyti ir

gebėtų patenkinti vaiko poreikius.

Savo šeimose globoti ar įsivaikinti be tėvų globos likusius vaikus norintys asmenys pirmiausia turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, užpildyti prašymą, o paskui pateikti reikalingus dokumentus. Tarnybos teritorinio skyriaus įvertinimo

sulaukiama ne ilgiau kaip per 20 kalendorinių dienų. Po to teigiamai įvertinti asmenys siunčiami į globėjų (rūpintojų ar įtėvių) mokymo ir konsultavimo kursus. Juos lankyti privalo abu sutuoktiniai ar kartu gyvenantys asmenys. Artimiems globotinio giminaičiams šie mokymai nėra privalomi, tačiau rekomenduojami.

Kazlų Rūdos SPC Globos centras nuo įkūrimo pradžios paruošė vienuolika globėjų šeimų. Šiuo metu specialistai paslaugas teikia

17 globėjų (rūpintojų) šeimų, kuriose auga 22 be tėvų globos likę vaikai. Pagal pasirašytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį dirbama ir su budinčiu globotoju. Budintis globotojas – tai asmuo, kuris savo šeimoje ne ilgiau nei 12 mėnesių laikinai prižiūri nuo vieno iki trijų vaiki}, kol jie sugrįš pas savo tėvus arba jiems bus surasti nuolatiniai globėjai ar įtėviai. Budinčiam globotojui mokamas atlygis. Jis savo veiklą vykdo pagal individualios veiklos pažymą.

Pakalbinta budinti globotoja teigė, kad apie tokią veiklą ji vis pagalvodavusi jau seniai, o apsispręsti paskatino gyvenimas, nes neteko darbo. Tuomet savo vaikus jau užauginusi ir daug laiko su anūkais praleidžianti moteris ir ryžosi jaukius namus suteikti be tėvų globos likusiems vaikams. Budinčios globotojos teigimu, apie jos apsisprendimą sužinoję aplinkiniai buvo nustebę, tačiau vėliau su šia žinia apsiprato ir ėmėją palaikyti.

Tad jeigu ir jūs esate neabejingi likusių be tėvų globos vaikų likimui ir galite su jais pasidalinti savo namų jaukumu, rūpesčiu ir meile, kviečiame jus irgi tapti globėjais (rūpintojais).

Visą reikalingą informaciją šiuo klausimu jums suteiks VšĮ Kazlų Rūdos SPC Globos centro darbuotojos. Jas rasite Vytauto g. 45 a, Kazlų Rūdoje, arba galite skambinti tel.: 8 604 82628, 8 675 66302, taip pat kreiptis į Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistus tel. (8 343) 68630 ar pas juos apsilankyti Atgimimo g. 12, Kazlų Rūdoje.

„Suvalkiečio” inf.