Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Geroji pertvarkos patirtis įkvėpė pasvaliečius

Balandžio pradžioje Pasvalio rajono Lavėnų socialinės globos namų kolektyvas pasisėmė gerosios patirties vykdant pertvarką.

Pasvaliečiai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Savarankiško gyvenimo namų, slaugos bei dienos centro „Goda“ padaliniuose. Šiaulių globos namų direktorė Danutė Akaveckienė apžvelgė vykdomą veiklą, supažindino svečius su savarankiško gyvenimo namų gyventojais, parodė patalpas, papasakojo apie šių namų teikiamas paslaugas bei specifiką.

Užimtumo centro „Goda“ socialinė darbuotoja lankytojus supažindino su užimtumo centre organizuojama veikla. Svečiams buvo suteikta galimybė pabendrauti su centro darbuotojais, buvo galima stebėti proto ir psichikos negalią turinčių asmenų užsiėmimus. Viešnagę vainikavo dienos centre įsikūrusio spalvų muzikos orkestro muzikinis pasirodymas.

Vėliau pasvaliečiai aplankė Kelmės rajono savivaldybės Paprūdžių Grupinio Gyvenimo namus. Lankytojai liko sužavėti šiltu ir nuoširdžiu priėmimu, įkvėpti pasakojimų apie patirtį, kuri suteikė drąsos darbuotojams nebijoti artėjančių pokyčių įstaigoje.

Po vizito Kelmėje svečiai iš Lavėnų socialinės globos namų nuvyko į Tauragės rajone tik įsteigtus Grupinio gyvenimo namus. Jų direktorė Kristina Anulienė parodė tik ką įsigytą namą, į kurį jau po keleto dienų įsikels gyventojai. Svečiai domėjosi Grupinio gyvenimo namų darbo organizavimu, patirtimi planuojant įstaigos pertvarką.

Lavėnų socialinės globos namai yra į pertvarkos procesus įtraukta įstaiga, kuri liepos mėnesį planuoja atidaryti savo Grupinio gyvenimo namus, todėl kolektyvui labai reikalingi pavyzdžiai ir padrąsinimas.

Po vizito Šiaulių ir Tauragės regionų socialinės globos įstaigose pasvaliečiai buvo pakilios nuotaikos. Pertvarkos pokyčiai jiems dabar atrodo nebaisūs.