Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Globėjus ir įtėvius ruošiančios mokytojos: vaikams reikia suteikti du dalykus – šaknis ir sparnus

Foto_Globos_sventeJau tradicija tapusi šventė „Globa – dovana“ šiais metais vėl sukvietė Marijampolės savivaldybės šeimas, globojančias vaikus, padėkos renginiui. Marijampolės socialinės pagalbos centro Globos centro organizuotame renginyje dalintasi gerąja patirtimi, žiūrėtas specialus trumpametražis filmas apie globėjus ir jų istorijas kelyje į globą.

Apie savo asmeninę patirtį sutiko papasakoti budinti globotoja Rima. Šventės dalyvius ypač sujaudino moters ištarti žodžiai „būkime gailestingi kitų trūkumams“. Šventės šiluma ir nuoširdūs žodžiai globėjams už jų rūpestį, meilę ir prieraišumą vaikams, palietė kiekvieną atėjusįjį.

Susirinkusius globėjus, Marijampolės savivaldybės atstovus, už vaiko teisių apsaugą atsakingus darbuotojus dainomis ir žaidimais draugauti kvietė Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ mažieji artistai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai sveikino šeimas, priimančias tėvų globos netekusius vaikus. Už tai, kad savo pavyzdžiu globėjai formuoja atsakingą ir kartu brandesnę visuomenę, suteikdami namų šilumą be tėvų likusiems vaikams, dėkojo skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Dovilė Burbaitė: „Kadangi globėjai palieka didžiulį indėlį vaiko gyvenime, besąlygiškai atverdami širdį vaikams, tai yra viena didžiausių dovanų visuomenei.“

Susirinkusiems pristatyti naujausi statistiniai duomenys: 70 Marijampolės savivaldybės vaikų globojami 58 globėjų šeimose, tuo tarpu vaikų globos institucijose globojama tik 21 Marijampolės savivaldybės vaikas. Kartu pasidžiaugta, kad iki šios dienos, įsigaliojus vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkai, laikinai, be tėvų globos likę 7 Marijampolės vaikai, apgyvendinti giminaičių ir globėjų šeimose ir tai visiškai atitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose įtvirtintą vaiko globos formą – nepilnamečio globą šeimoje. Tuo pačiu, galimybė apgyvendinti vaiką fizinio asmens šeimoje dera ir su šalyje įtvirtintu vienu iš socialinės politikos prioritetų – vaiko globos sistemos deinstitucionalizacija.

Šventėje dalyvavęs Šv. Vincento Pauliečio parapijos klebonas Darius Vasiliauskas į globėjus kreipėsi biblijos tiesomis. „Ką padarėte vienam iš mažiausiųjų, man padarėte“, – sakė jis. Už pasiryžimą priglausti be tėvų globos likusius vaikus globėjams dėkojo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas.

Kaip akcentavo Globos centro Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programos mokytojos Inesa Skvernelienė ir Aušra Kėžienė, vaikams reikia suteikti du dalykus – šaknis ir sparnus. Kaip teigė Marijampolės socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė, pernai GIMK programą baigė 18 asmenų, Globos centras suteikė 71 konsultaciją. Šiemet Globos centre programoje dalyvavo jau 12 būsimų globėjų ir 2 įtėviai, programą išklausė ir 6 bendruomeninių globos namų darbuotojai. Konsultacijų suteikta per tris šimtus.