Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

GLOBOS CENTRŲ SPECIALISTAI DALYVAVO MOKYMUOSE APIE KOMUNIKACIJĄ BEI STRATEGIJĄ

konferencijaSiekiant plačiau skleisti informaciją apie paslaugas šeimai, globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, surengta konferencija „Žinia gyventojams – nuo strategijos iki komunikacijos“. Konferencija skirta savivaldybių globos centrų darbuotojams ir savivaldybių darbuotojams, kurie kuruoja globos centrus, iš visos Lietuvos. Konferencijos tikslas – suteikti socialiniams darbuotojams, GIMK specialistams, globos centrų specialistams komunikacijos ir viešinimo žinių, kurių jiems labai trūksta.

„Turim susitelkti į komunikaciją ir viešinimą, vardan vaikų gerovės, nes budinčių globotojų trūkumas ryškus: 60 savivaldybių-160 budinčių globotojų. Nuolatinių globėjų trūkumas – vaikų globos namuose vis dar gyvena 1000 vaikų iki 14 metų, kurių raidos poreikis yra turėti pastovią, nuolatinę šeimą“, – kalbėjo į konferenciją atvykusi Vilma Augienė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė.

Į konferenciją atvyko komunikacijos ekspertai – Živilė Kaminskienė, Laurynas Kaminskas, Jurga Raguckaitė, Darius Gerulis, Rūta Latinytė, Eglė Čekavičienė, kurie pasidalino savo žiniomis kaip efektyviai komunikuoti, parinkti tinkamus komunikacijos būdus, priemones. Ekspertai dalinosi savo asmenine patirtimi, negailėjo įvairiausių patarimų specialistams.

„Esu įsivaikinusi du vaikus iš globos centro, mačiau, kaip ten dirba specialistai, todėl galiu drąsiai teigti, kad jūsų darbas yra labai sunkus ir,  kad komunikuoti tokiomis jautriomis temomis yra be galo sunku. Pasistengsiu pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti apie komunikacijos strategijos teikiamą naudą“, – savo pranešimą pradėjo komunikacijos praktikė ir konsultantė, Lietuvos globėjų ir įtėvių asociacijos valdybos narė Živilė Kaminskienė.

Taip pat, konferencijoje dalyvavo Tomas Rimkus, Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacijos vadovas, Milda Lukoševičiūtė, Jaunimo savanoriškos tarnybos programos koordinatorė, Ilja Laurs, vienas sėkmingiausių naujos kartos verslininkų, kurie dalinosi savo asmeninėmis patirtimis, mokino specialistus viešojo kalbėjimo, skatino pasitelkti į pagalbą savanorius studentus bei kalbėjo apie svarbą vaikams augti šeimose.

Pranešimą skaitė Birutė Gudauskaitė – Girčė, socialinė darbuotoja iš Šilalės rajono socialinių paslaugų namų globos centro. Ji pasidalino centro viešinimo būdais bei papasakojo jų įdomius viešinimo sprendimus.

„Labai džiaugiamės, kad Seimas bei Prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino mūsų siūlymą liepos pirmąjį sekmadienį minėti Globėjų dieną ir nuo 2018 metų mes ją minime su globėjais bei jų globojamais vaikais. Taip pat, specialistai per gimtadienius skambina globojamiems vaikams bei jų globėjams ir pasveikina su gimtadieniu – taip jie yra maloniai nustebinami ir supranta, kad nėra vieni bei visada gali kreiptis pagalbos į mus“, – pasakojo Birutė Gudauskaitė – Girčė.

Dėkojame konferencijos pranešėjams, bei labai tikimės, kad savivaldybės skirs finansavimą globos ir įvaikinimo viešinimui, kartu su globos centrais parengs bendrą, aiškią strategiją ir planą, padės strategiškai planuoti ir kartu įgyvendinti globos ir įvaikinimo viešinimo, savivaldybės gyventojų švietimo, požiūrio, nuostatų keitimo į globą ir įvaikinimą bei paskatinimo vaikų globai (rūpybai) ar įvaikinimui veiklas.

Konferencijos iniciatoriai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM projekto „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“ komanda.