Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

GYVENTOJŲ NUOMONĖS APKLAUSA: SOCIALINĖS GRUPĖS LABIAUSIAI DISKRIMINUOJAMOS?

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir rinkos tyrimų bendrovė  „Spinter tyrimai“ 2020 m. lapkričio 18 – 29 d. atliko reprezentatyvią gyventojų nuomonės apklausą dėl labiausiai diskriminuojamų socialinių grupių.

Šalies gyventojų vertinimu, labiausiai diskriminuojamos grupės mūsų šalyje yra asmenys su psichikos negalia (vertinimo vidurkis 6,01 dešimties balų skalėje, kur 1 reiškia mažiausią, o 10 didžiausią diskriminaciją), asmenys su fizine negalia (5,57), pagyvenę asmenys (5,49), pabėgėliai (5,34) bei seksualinės mažumos (5,24). Rečiau įžvelgiama moterų (4,03), tautinių mažumų (3,81) ar vaikų (3,61) diskriminacija.

Įdomu tai, jog lyginant su  2016 m. spalio 19 – 26 d. Žmogaus teisių stebėjimo instituto ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuomonės apklausos analogišku klausimu, šalies gyventojų, manančių, kad asmenys su psichikos negalia yra labiausia diskriminuojami Lietuvoje, per ketverius metus padaugėjo 5,8 proc. o gyventojų, manančių, kad labiausiai diskriminuojami asmenys su fizine negalia – padaugėjo 6,9 proc.

Visą tyrimo ataskaitą galite pasižiūrėti ČIA.

Su tyrimo duomenimis galimas susipažinti šioje lentelėje.