Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Įdarbinimas su pagalba Agnei padėjo pasiekti tikslą

Prieš atvykdama į VšĮ „Rastis“, trisdešimtmetė Agnė dvejus metus dirbo siuvykloje. Deja, čia ji jautėsi blogai: darbo sąlygos neatitiko sveikatos būklės, slėgė per didelis darbo krūvis, netinkama aplinka. Užimtumo tarnybos specialistei rekomendavus, Agnė susitiko su VšĮ „Rastis“ įdarbinimo su pagalba specialiste Elvyra. Tuomet viskas ėmė krypti į gera.

VšĮ „Rastis“ moteriai iš pradžių buvo teikiamos psichosocialinės reabilitacijos paslaugos. Įdarbinimo su pagalba specialistė sako, kad Agnė – ta klientė, kuri visada norėjo darbo, bandė įvairias užimto veiklas ir šiuo metu teikia valymo paslaugas viename iš Vilniaus prekybos centrų.
Apie tai, kaip jai sekasi, pasidalijo pati Agnė.

Agne, kaip nusprendei pasinaudoti įdarbinimo su pagalba paslauga?
Supratau, kad savarankiškai darbo susirasti negebėsiu – per sudėtinga. Nežinojau, nuo ko pradėti, ką norėčiau dirbti, buvo daug neaiškumų dėl darbo valandų, sutarčių ir kitų dalykų.

Iš kur sužinojai, kad yra galimybė gauti šią paslaugą ir kodėl pamanei, kad tai kaip tik tau?
Apie paslaugą sužinojau iš savo atvejo vadybininkės. Žinojau, kad karjeros konsultantė Elvyra padeda ieškotis darbo, susirasti praktikos vietą, kurioje galima vėliau bandyti įsidarbinti. Aš jaučiau, kad specialistai gali man padėti apsispręsti dėl darbo vietos ir palaikyti darbe. Žinojau, kad ir įsidarbinusi galėsiu paskambinti, pasitarti.

Kokia tu buvai paslaugos teikimo pradžioje?
Buvau sutrikusi, jautriai reaguodavau į kritiką, jaudinausi, kad liksiu nesuprasta, ar nesuprasiu, ko iš manęs tikisi. Buvo sunku savarankiškai ieškotis darbo, nes bijojau darbo pokalbių, nerimavau, kad būsimam darbe liksiu nesuprasta, o vadovai šauks ir reikalaus daug dirbti.

Kuo tau padėjo šią paslaugą teikiančios specialistės?
Padėjo išmokti labiau pasitikėti savimi, labiau sutarti su kitais, išklausyti kito žmogaus nuomonės, nepertraukinėti, nekritikuoti.

Agne, kiek laiko tau teikiama įdarbinimo su pagalba paslauga ir kaip tu pasikeitei per tą laiką?
Į VšĮ „Rastis“ centrą atėjau prieš porą metų. Iš pradžių lankiau psichosocialinę reabilitaciją ir įgijau patalpų valymo įgūdžių. Tai man leido sustiprėti visomis prasmėmis, pagerėjo darbiniai gebėjimai. Su karjeros konsultante Elvyra bendravome nuo praeitų metų rudens. Ji labai padėjo suteikdama informaciją apie darbovietes, praktikas, apie tai, kaip kalbėtis su darbdaviu. O svarbiausia, viską pateikė labai paprastai, suprantamai. Dar padėjo suprasti, kokia aš esu ir kokia darbo vieta man būtų tinkamiausia. Kai sužinojau, ką darbe turėsiu daryti, pirmieji žingsniai tapo nebe tokie gąsdinantys.

Papasakok apie darbo paiešką ir kaip pavyko jį rasti.
Ateidavau į konsultacijas su Elvyra ir kalbėdavomės apie darbus. Man buvo įdomu, kiek valandų reikia dirbti, kur yra darbovietė, kokį atlygį už darbą gausiu. Kai tik rasdavo tinkamą darbo skelbimą, kuris man gali patikti, mane visuomet pasikviesdavo ir pasiūlydavo.

Man patiko Elvyros pasiūlytas UAB „SOL Baltics“ darbo skelbimas. Tada Elvyra padėjo pasiskambinti, sutarėme susitikimo su darbdaviu laiką ir kartu nuvažiavome į pokalbį. Palaikymo kompanija man itin svarbi, nes susitikdama su nepažįstamais žmonėmis labai jaudinuosi. Nerimavau, kad laiku nenuvyksiu, kad nerasiu, kur nueiti, vėluosiu ir pan.

Visų pirma su darbdaviu susitarėme dėl praktikos. Ėmiau į jas važinėti pati. Man labai patiko atliekama veikla, nes jos metu galėjau išbandyti, koks darbas bus ateityje ir nuspręsti, ar jis man tinka ir patinka. Smagu, kad praktikai parinkta vieta buvo arti namų. Džiaugiausi, kad nereikia toli važinėti, taip jaučiausi ramesnė.
Kolektyvas iškart patiko, nes žmonės buvo malonūs, šiltai priėmė, viską paaiškino. Man sekėsi labai gerai, todėl galiausiai praktika pavirto tikru darbu – įsidarbinau.

Kas tau dabar darbe smagiausia, o kas vis dar sunku?
Sunkumo nejaučiu jokio. Jau žinau, kur kokios priemonės sudėtos, žinau, kuri kam naudojama, žinau, ką turiu padaryti. Man smagu, kad dirbame trise. Nors darome skirtingus darbus, visada galiu kolegės paklausti, jeigu kažkas neaišku.

Kokie tavo ateities planai?
Noriu likti čia, kur esu, nes gerai jaučiuosi esu naudinga.

Kaip manai, kodėl žmogui svarbu dirbti?
Man svarbu, nes aš dirbu, užsidirbu ir darbas arti namų. Svarbu, nes esi atsakingas už tai, ką atlieki.

Daugelis sako, kad bene smagiausia dalis darbe – bendrystė su bendradarbiais, galimybė susitikti su žmonėmis. Kas smagiausia tau?
Man patinka geras kolektyvas ir visi draugiški, nėra triukšmingų ar keliančių balsą.

NUOTRAUKA: asociatyvioji iš Unsplash.com

TEKSTAS: Institucinės globos pertvarkos.