Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Institucinės globos pertvarka Kaune

Susitikęs su Kauno miesto savivaldybės atstovais socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, be kitų aktualių socialinių klausimų, aptarė institucinės globos pertvarkos eigos bei vaiko teisių apsaugos sistemos stiprinimo klausimus.

Šiuo metu Kaune veikia 10 budinčių globėjų, 23 socialiniai globėjai, rengiama dar 13 šeimų. Džiugina tai, kad šiemet nė vienas kūdikis Kaune nepateko į globos namus. Numatoma kitais metais budinčių globėjų skaičių didinti iki 12-os, socialinių globėjų – iki 40-ies. „Pajėgas ypač koncentruosime į nuolatinę globą ir darbą su giminaičiais“, – savo prioritetinį tikslą pristato Kauno atstovai.

Artimiausiuose jų planuose – kovo mėnesį uždarytų vaikų globos namų „Atžalynas“ transformacija į integruotų paslaugų centrą šeimoms „Kauno šeimų centras“, kurio veikla būtų pagrįsta savivaldybės bendradarbiavimu su nevyriausybinėmis organizacijomis, socialinio darbo inovacijomis.

Susitikime taip pat kalbėta apie socialinio darbo standartus, SPIS modulio tobulinimą, jaunimo socialinės savanorystės programas, ruošiamas metodikas, šeimų asistentus.