Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Intelekto negalia: kaip pažinti laikrodį

Kauno „Arkos” bičiuliams pagalbos priimant sprendimus specialistės dalijasi patarimais, kaip žmonėms su intelekto negalia padėti pažinti laiką.

„Pastebime, kad dažnai žmonės su intelekto negalia neatpažįsta laiko ir nesupranta mums įprasto laikrodžio. Matyt ne veltui sako „laimingi laiko neskaičiuoja”. Tačiau dažnai tą laiką esame priversti skaičiuoti: kai reikia planuoti veiklas, susitikimus ar vizitus. Ir nemeluosime, kad praktikoje, ko tik neišbandėme: ir išmaniąsias technologijas, ir žadintuvus, ir sensorinius laikmačius… Kartais sėkmingai, bet ne visi. Tad, įsivaizduokite, kaip mes pašokome nuo kėdžių, kai ne kas kitas, o pats žmogus su negalia pasiūlė mums sprendimą!”, – pasakoja pašnekovė.

Pasak jos, bičiuliai daug laiko praleidžia prie televizoriaus. Negana to – turi ir savo rutinas. Tad užuot siūlius susitikti 15:00, bičiulis pasiūlė – „susitikime, kai rodys Simpsonus”. Ir ką jūs sau galvojate? Pabandėme ir su kitais bičiuliais – SĖKMĖ. Mums tereikia pasitikrinti TV programą ir tada galime suderinti patogų laiką ir visos pusės supranta ir yra patenkintos. O kur dar ir galimybė pasikalbėti apie mėgstamas laidas.

TEKSTAS ir NUOTRAUKA: „Kauno „Arkos”.