Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Iš ekskursijos į Žaliūkių malūną – su smagiais įspūdžiais ir naudinga patirtimi

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose įsteigtų socialinių dirbtuvių dalyviams kiekviena diena atneša naujų įspūdžių. Intelekto ir psichosocialinę negalią turintys žmonės čia mokosi naujų dalykų, ugdo darbo įgūdžius.

Socialinės dirbtuvės įkurtos Šiaulių miesto savivaldybės globos namams įsijungus į Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos koordinuojamą projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“.

Nebenaudojamose Dienos centro „Goda“ virtuvės patalpose įkurta kepyklėlė. Čia socialinių dirbtuvių lankytojai pirmiausia pradėjo kepti sausainius. Pamažu asortimentas plėtėsi, daugėjo užsakymų. Dabar kepyklėlėje kepamos kanelės, kibinai, ruošiami vieno kąsnio sumuštiniai ir kt.

Socialinių dirbtuvių lankytojai dirba ne tik kepyklėlėje. Kai kuriems labiau patinka lipdyti keramikos darbelius, kitiems geriau sekasi dirbti įvairius aplinkos tvarkymo darbus.

Ekskursijos dalyviai mokėsi duonos gamybos paslapčių.

Socialinės dirbtuvės jau turi gražių tradicijų. Viena iš jų – išvykos į įvairius Lietuvos kampelius. Lapkričio mėnesį organizuota išvyka į Šiauliuose esantį Žaliūkių malūną. Prieš 130 metų pastatytas vėjo malūnas yra vienas iš miesto istorijos liudininkų.

Duonos kepimas – nelengvas darbas.

Kelionės kryptis pasirinkta neatsitiktinai – viena iš socialinių dirbtuvių veiklų yra maisto gamyba, tad apsilankymo malūne tikslas – pasisemti įkvėpimo.

Žaliūkių malūne dirbtuvių lankytojai dalyvavo edukacinėje veikloje apie duonos gaminimą. Muziejininkai ekskursantus supažindino su duonos gamybos istorija, vėliau lankytojai mokėsi gaminti duonos tešlą, formuoti kepaliukus, ragavo įvairių rūšių duonos su įvairiais pagardais.

Ekskursijos dalyviai ragavo įvairių rūšių duonos.

Dirbtuvių lankytojai iš ekskursijos parsivežė smagių įspūdžių ir įgytos naujos patirties, kuri pravers ir dirbant socialinėse dirbtuvėse.

Prie šiauliečių menininkų Arūno ir Redos Uogintų skulptūros.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų inf. ir nuotr.