Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Iš neblaivių tėvų paimta mažylė prieglobstį rado budinčios globėjos namuose (2017 05 05 Alytusplius.lt )

Praėjusį penktadienį svetimų žmonių pagalbos prireikė 4 mėnesių mergaitei. Pareigūnai gavo pranešimą, kad mažylės tėvai yra neblaivūs. Informacijai pasitvirtinus mergaitė buvo nuvežta į ligoninę, o iš jos – į kūdikių namus. Tačiau globos institucijoje jai nereiks būti – mažyle pasirūpins budinti globėja, priglausianti ją savo namuose.

„Žinoma, labai skaudu, kai kūdikį reikia paimti iš jo tėvų namų, tačiau džiugu, kad mergaitė augs ne globos įstaigoje, o namų aplinkoje. Tokia galimybė yra, nes Alytaus mieste jau dirba budinti globėja. Ji savo šeimoje laikinai, iki 6 mėnesių, gali priimti tėvų globos netekusį vaiką. Esant poreikiui šis terminas gali būti pratęstas“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė.

Alytuje – tai pirmas atvejis, kai tėvų globos netekęs vaikas patikėtas budinčiai globėjai, dar neseniai pradėjusiai savo veiklą.

Penktadienio naktį mažylė paimta iš šeimos, kurioje nuolat lankėsi socialiniai darbuotojai, jai buvo teikiamos tėvystės ugdymo paslaugos.
Su šia šeima bus dirbama ir toliau, ieškant visų įmanomų galimybių kūdikiui vėl grįžti ir augti tėvų namuose, o kol tokios galimybės nėra, ji saugiai gyvens prižiūrima globėjos.

„Labai norėčiau pakviesti alytiškius, galinčius ir norinčius suteikti prieglobstį vaikams, kreiptis į mūsų skyrių. Globėjų, budinčių globėjų paslaugos yra labai reikalingos. Labiausia – vaikams, kuriems dėl tam tikrų aplinkybių kartais tampa nesaugu tėvų namuose“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Ž. Abromaitienė.

http://alytusplius.lt/naujienos/neblaiviu-tevu-paimta-mazyle-prieglobsti-rado-budincios-globejos-namuose.