Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Išgirskime Vaiko balsą!

Šiandien, lapkričio 20 d., Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kviečia paminėti Vaiko teisių konvencijos dieną: http://unicef.lt/veika/vaiko-teisiu-konvencija/. Lietuva yra prisijungus prie šios konvencijos.  Konvencijos preambulėje pamatinis principas – pripažinti, jog vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą.

Mums svarbiausias – Vaiko balsas ir prigimtinė vaiko teisė į šeimą, į tėtį ir mamą, į poilsį ir žaidimus, į ugdymą, į savo nuomonės turėjimą ir jos išreiškimą, į apsaugojimą nuo smurto ir patyčių, teisė į saugią SAUGIĄ vaikystę.

Šie metai ypatingai svarbūs vaiko teisių apsaugos Lietuvoje prasme. Priimtos pataisos, kurios uždraudė vaikams taikyti fizines bausmes, apibrėžė smurto prieš vaiką formas, viena jų – nepriežiūra.

2017 m. visų Lietuvos vaikų gerovei priimti šie pagrindiniai įstatymai:

Vaiko teisių pagrindų įstatymas 2017-09-28 – užtikrinti JT vaiko teisių įgyvendinimą – per vieningą VTAS sistemą. Įstatymas įsigalios 2018 m. liepos 1 d. Tuo tikslu bus keičiama Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos administracinė struktūra, savivaldybių administracijų  vaiko teisių apsaugos skyriai taps pavaldūs Tarnybai, kuri nuo 2018 m. liepos 1 d. taps centrine vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo institucija valstybėje. Iš viso Tarnyboje dirbs per 540 darbuotojų.

Apie įstatymą: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/188058

Šeimos stiprinimo įstatymas (Įstatymo tikslas – sudaryti teisines ir organizacines prielaidas stiprinti šeimos institutą, įtvirtinti šeimos politikos įgyvendinimą užtikrinančias institucijas, apibrėžti jų pagrindines funkcijas ir numatyti šeimos stiprinimo organizavimą taikant šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo sistemą). 2017 m. spalio 19 d. įstatymas priimtas Seime, o 2017 m. lapkričio 3 d. jį pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai šiandien su Visų Šventųjų šeimos paramos centro ir VšĮ Vilniaus Visų Šventųjų parapijos vaikų laikinosios globos namų auklėtiniais keliaus į kiną.

„Pasakos“ kino teatre žiūrėsime filmą “Palaukit mūsų” http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/489/palaukit-musu. Filmo režisierė kartu su vaikais iš viso pasaulio keliauja į jų mokyklas ir kalbasi apie jų kasdienybę. Vaikai į mokyklas keliauja skirtingiausiais būdais: ant asilų per kalnus Jordanijoje, valtimis per Mekongo upę Vietname, slidėmis nuo stačiausių kalvų arba liesdami taką balta neregio lazda. Filme atsiskleidžia individualūs, nuosaikūs gyvenimai bei savimi pasitikinti karta, besikabinanti į idealus negailestingo pasaulio fone.) Trukmė apie 90 min.

Po peržiūros laukia filmo aptarimas su moderatoriumi, kuomet savo jausmais ir mintimis galėsime pasidalinti vieni su kitais, įsigilinti į filmą ir taip plėsti pasaulėjautos ir pasaulėžiūros ribas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tam kad nusivesti vaikus į kiną ir padovanoti jiems knygų, kepė pyragus ir kvietė aukoti visus, užsukusius į Tarnybą.

Dėkojame už Jūsų gerumą!

Prasmingos Jums ir visiems Lietuvos vaikams Vaiko teisių konvencijos dienos!