Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

IŠKILUS SUNKUMAMS, LIETUVOS ŠEIMOMS PADĖS 120 ŠEIMOS KONFERENCIJOS KOORDINATORIŲ

jessica-rockowitz-5NLCaz2wJXE-unsplashPastarąjį pusmetį vyko mokymai šeimos konferencijos koordinatoriams ir šeimos konferencijos koordinatorių supervizoriams. Pagrindinis šių mokymų tikslas – išmokyti dalyvius ryšių užmezgimo, bendravimo su vaiku, šeima, specialistais, motyvavimo principų ir nuoseklumo procese.

Šeimos konferencijos metodas – efektyvi priemonė padėti šeimoms spręsti joms kylančius iššūkius, o taip pat yra puiki prevencinė priemonė sprendžiant galimus vaiko teisių pažeidimus. Minėta priemonė leidžia sėkmingai padėti šeimai neatskiriant vaiko nuo šeimos. Tikimasi, kad šis metodas praplės ir Lietuvoje šeimoms teikiamų paslaugų spektrą.

Mokymus sudarė ir teorinės, ir praktinės dalys: filmų peržiūrų, diskusijų, simuliacijų, refleksijų, atvejų analizės.  „Mokymų metu dalyviai gilinosi į pateikiamą medžiagą, atliko namų užduotis, jautėsi didelis entuziazmas, dalyviai susibūrė į uždarą grupę socialiniame tinkle, atsirado aktyvas, kuris parengė lankstinukus, skirtus informuoti šeimas apie Šeimos konferencijos metodą“, – sakė mokymų organizatoriai.

Šeimos konferencijos metodas jau kurį laiką sėkmingai taikomas Naujojoje Zelandijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Šeimos konferencijos mokymų metu buvo parengta 120 Šeimos konferencijos koordinatorių ir 15 Šeimos konferencijos koordinatorių supervizorių visoje Lietuvoje.