Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kampaniją „Už saugią Lietuvą“ papildė susitikimų turas po Lietuvą dėl vaikų gerovės

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“ papildė susitikimų turas po Lietuvos savivaldybes, siekiant sklandesnio ir greitesnio globos namų pertvarkymo taip, kad vaikai gyventų šeimose arba kuo artimesnėje šeimai aplinkoje. Šiandien aplankyta Šiaulių savivaldybė.

Prezidentės patarėjos Ramunės Guobaitės teigimu, labai svarbu, kad, laiku suteikus reikiamą pagalbą šeimai, kuo mažiau vaikų būtų iš jų paimama, o tiems vaikams, kuriems visgi saugiau augti ne jų pačių šeimoje, būtų užtikrinamos šeimos aplinkai artimiausios sąlygos arba pas globėjus, arba bendruomeninio tipo globoje, kur būtų užtikrinamas ne tik vaikų saugumas, tačiau jie būtų mokomi realių gyvenimo įgūdžių.

Pasak renginyje Šiaulių savivaldybėje dalyvavusios ministro patarėjos Kristinos Paulikės, gražus pavyzdys – praėjusią savaitę Šilutės rajone atidaryti bendruomeniniai namai „Gilės“.

„Tik įkūrus namus sulaukta nemažai vietos gyventojų skambučių su siūlymais prisidėti reikalingais daiktais ar kita pagalba. Bendruomenė šiltai priėmė naujuosius kaimynus. Turime suprasti, kad globojami vaikai, žmonės su negalia yra tokie pat visuomenės nariai kaip ir kiekvienas iš mūsų – geranoriški, kuriantys, siekiantys tikslų ir, gaudami reikiamas paslaugas, puikiausiai gali įsilieti į bendruomenę. Todėl negalima iš anksto atstumti, teisti, nesuteikiant šanso. Džiugu, kad visuomenė sąmoningėja, daugėja tolerancijos ir noro padėti“, – teigia K. Paulikė.

Skaityti daugiau: http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/kampanija-uz-saugia-r94r.html