Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kėdainiuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai

Kėdainiuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose jaukiai įsikūrė ir jau gyvena šeši 4-14 metų amžiaus vaikai. Jie perkelti iš Kėdainių pagalbos šeimai centro. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo rajono meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.

Į bendruomeninių globos namų atidarymo šventę atvykusiems svečiams vaikai aprodė butą, kaip jis įrengtas, sutvarkytas.

„Čia viskas gražu ir tvarkinga, tad tikiuosi, kad vaikai bus kur kas laimingesni, gyvendami čia, o ne bendruose nameliuose. Čia viskas yra arčiau žmonių, arčiau draugų, kurių, tikiu, susiras ir šiame kieme, – kalbėjo meras S. Grinkevičius (centre). – Tokių globos namų atidarymas – tai naujas kokybinis žingsnis ir požiūris į vaikus, kuriems reikia mūsų visų pagalbos. Labai džiaugiuosi centro kolektyvo pastangomis, nes darbuotojai įdėjo daug pastangų ir jėgų, kad čia viskas atrodytų jaukiai, gražiai. Matau, kaip žiba vaikų akys, jiems čia patinka.”

Naujuose bendruomeniniuose globos namuose apgyvendintus vaikus visą parą prižiūrės šeši darbuotojai: du socialiniai darbuotojai ir keturi socialinio darbuotojo padėjėjai. Jie ne tik bendraus su vaikais, bet ir mokys, kaip gyventi – drauge su jais gamins valgyti, skalbs, lygins, padės vaikams susitvarkyti, atstovaus jų interesams švietimo, medicinos įstaigose.

Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovė Sandra Sagatienė džiaugėsi, kad Kėdainiuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai. „Vaiko kambarys netapo kitoks, bet neabejoju, kad jiems čia bus daug geriau. Namo jie grįš ne į didelį centrą. Žinoma, tai ne tas pats, kaip tikra šeima, bet, manau, tai labai artima tokiam modeliui.

Itin atsakingai rinkome darbuotojus, kurie bus su vaikais. Atrinktieji jau nuo balandžio pradėjo lankyti specialius mokymus, kuriuose gilino savo sugebėjimus dirbti tokiuose namuose. Tai nemenkas iššūkis, tačiau džiugu, kad mūsų darbuotojai nusiteikę optimistiškai”, – pažymėjo S. Sagatienė.

Šešiems vaikams yra skirti trys miegamieji kambariai. Taip pat yra bendras kambarys, sandėliukas daiktams, virtuvė, vonia ir tualetas.

Pagrindinis Lietuvoje vykstančios socialinės vaikų globos sistemos pertvarkos tikslas – iki 2020 metų panaikinti institucinius vaikų globos namus ir įkurdinti tėvų globos netekusius vaikus įtėvių, globėjų šeimose, grąžinti juos biologiniams tėvams.

 

 

kedainiai-71489892