Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kelmės mieste atsidarė du gru­pi­nio gy­ve­ni­mo na­mai

Pilotinį projektą įgyvendinę Aukštelkės socialinės globos namai Kelmės mieste atidarė du gru­pi­nio gy­ve­ni­mo na­mus, kuriuose apsigyveno 20 neįgaliųjų. Nors pokyčiai iš pradžių visus neramino, tačiau eigoje visos baimės tirpo tiesiog akimirkomis ir galiausiai visą tai vainikavo didžiuliais pokyčiais pačių gyventojų ir darbuotojų akyse, širdyse ir gyvenimuose

Kelmėje įkurtuose grupinio gyvenimo namuose vyksta aktyvus gyvenimas, gyventojai patys planuoja ką jie šiandien gamins valgyti, ką veiks, kur eis. Atsižvelgiama į kiekvieno asmens individualius poreikius, bei norus. Čia jie jaučiasi kaip didelė šeima, su savo pareigomis ir atsakomybėmis.

Gyvenimas grupinio gyvenimo namuose  padeda šių namų gyventojams atsiskleisti ir atrasti savyje naujų talentų ir papildomų jėgų kasdieniams darbams.

Gyventojai stengiasi gyventi įprastinį gyvenimą, atlieka kasdienius darbus, naudojasi bendruomenėje teikiamomis paslaugomis,  kaip ir kiekvienas mūsų bendruomenės narys. Gyventojai džiaugiasi, kad jie gali gyventi jiems pritaikytoje saugioje aplinkoje, nevaržančioje jų savarankiškumo.

Plačiau žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=nWCWaDsPLHw