Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Klaipėdoje įsibėgėja vaikų globos namų pertvarka („Kauno diena”, 2017 04 04)

Klaipėdos miesto savivaldybė perka antrą butą bendruomeniniams vaikų globos namams steigti. Iki liepos mėnesio jame turėtų apsigyventi dar 8 globos namų „Rytas“ auklėtiniai. Kartu mieste siekiama plėtoti ir socialinių globėjų tinklą.

Pirmajame bute, kurį Klaipėdos miesto savivaldybė nupirko už 135 tūkst. eurų, aštuoni vaikai iš globos namų „Rytas“ gyvena jau mėnesį. Vaikai yra įsikūrę 120 kvadratinių metrų ploto būste nedideliame daugiabutyje, čia juos pasikeisdami prižiūri du socialiniai darbuotojai ir keturi padėjėjai. Tokį vaikų perkėlimą iš didelių globos įstaigų į namelius ar butus reglamentuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintos normos, globos namai „Rytas“ yra įtraukti į pertvarkai atrinktų įstaigų sąrašą. Vaikus įkurdinant bendruomenėje siekiama, kad jų gyvenimo sąlygos būtų kuo panašesnės į tikros šeimos kasdienybę: vaikai dalyvauja ir gaminant valgį, ir tvarkant namus, ir einant apsipirkti, ir kitoje kiekvienai šeimai įprastoje veikloje, mokosi bendrauti su kaimynais.

„Iš viso per šiuos metus Klaipėdoje yra numatyta nupirkti 3 butus, kiekviename jų gyvens po 8 vaikus, tad iš globos namų „Rytas“ išsikraustys 24 auklėtiniai. Tačiau siekdama atsisakyti didelių institucinių globos namų Klaipėda ne tik perka butus, kartu plėtojamas ir socialinių globėjų tinklas. Praėjusią savaitę miesto taryba patvirtino tvarkos aprašą, kuriame apibrėžiamos socialinių globėjų teisės, pareigos, atranka, išmokų dydžiai. Tikimės, kad tai taps nauju postūmiu klaipėdiečiams priimti į savo namus be tėvų globos likusius vaikus“, – sakė pirmajame bute įsikūrusius vaikus aplankęs miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Skaityti plačiau:
http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/klaipedoje-isibegeja-vaiku-globos-namu-pertvarka-805601