Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Klaipėdos rajone vaikai iš globos namų jau gyvena įrengtuose butuose

foto is vizito (002)

Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Skuodo rajonų savivaldybių, „Skalvijos“ vaikų globos namų atstovai, taip pat Tauragės ir Klaipėdos regionų pertvarkos procesų ekspertai šią savaitę susitikimo Klaipėdos rajono savivaldybėje metu susipažino, kaip klaipėdiečiai pertvarko globos institucijų sistemą, pereidami prie bendruomenėje teikiamų paslaugų.

Pasak susitikimą inicijavusių Tauragės regiono pertvarkos atstovų, jau daugiau kaip metus Lapių“ pagrindinės mokyklos globos grupėje veikia bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose vaikams, netekusiems tėvų globos, sudarytos sąlygos augti šeimai artimoje aplinkoje.

Susitikimo dalyviai apsilankė Gargždų mieste įsikūrusiuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose. Svečiai apžiūrėjo butus, kuriuose gyvena vaikai, domėjosi, kaip pastarieji jaučiasi jiems naujoje aplinkoje. Taip pat su įstaigos vadovais ir darbuotojais aptarta naujų formų socialinių paslaugų teikimo specifika, išlaikymo kaštai, darbuotojų skaičius ir kvalifikacija.

„Lapių“ pagrindinės mokyklos ir globos grupės įstaigos vadovai susitikimo dalyviams pristatė, kaip palaipsniui pereita prie naujos šeimos modelį atitinkančios sistemos paslaugų, su kokiomis problemomis teko susidurti. Jie pažymėjo rajono savivaldybės politikų geranorišką supratimą ir pagalbą įrengiant dar vienus šeimos namus jų įstaigos globotiniams. Paskui mokyklos atstovai  atsakė į  atvykusiems specialistams rūpimus klausimus, papasakojo, kaip padedama tėvų globos netekusiems vaikams integruotis į bendruomenę ir paruošti juos savarankiškam gyvenimui.